Ana Sayfa Eğitim İlköğretimde yeni müfredat hazırlığı başlatıldı

İlköğretimde yeni müfredat hazırlığı başlatıldı

Yeni ilköğretim müfredat programlarının hazırlanması için çalışmalar başlatıldı. Programlar, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın talebiyle, DAÜ Eğitim Fakültesi tarafından hazırlanacak.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 20:23
İlköğretimde yeni müfredat hazırlığı başlatıldı

Yeni ilköğretim müfredat programlarının hazırlanması için çalışmalar başlatıldı. KKTC İlköğretim Programını Geliştirme Projesi kapsamındaki yeni programlar, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın talebiyle, DAÜ Eğitim Fakültesi tarafından hazırlanacak.

 

Projenin hazırlanmasını öngören protokol, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan ile DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak arasında imzalandı.

 

BRTK’nın haberine göre, DAÜ Rektörü Prof. Öztoprak, projenin ülke gençliğinin geleceğini doğrudan ilgilendirdiğini söyledi.

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Atasayan da, eğitimde yapılması planlanan bazı atılımların uygulamaya konulmaya başladığını belirterek, KKTC İlköğretim Programını Geliştirme Projesi’nin de bunlardan biri olduğunu ifade etti.

 

Atasayan, DAÜ ile işbirliği içerisinde yürütülecek proje sayesinde, KKTC İlk ve ortaöğretim müfredatının yeniden gözden geçirileceğini belirtti.


Diğer projeler hakkında da bilgi veren Atasayan, Lefkoşa’daki tüm Meslek Liseleri’nin bir kampus altında toplanacağını ve bu proje için 2013 yılı bütçesinde 5 milyon TL kaynak ayrıldığını anlattı.

 

Atasayan, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tam gün eğitime geçiş ile ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü de kaydetti.

 

Yeni Projeyle Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Resim, Müzik ve Beden Eğitimi, Sağlık ve Spor, Din Bilgisi, Teknoloji ve Tasarım, Kıbrıs Tarihi ders öğretim programlarını geliştirmek ve ders kitapları, öğrenci çalışma kitapları ile web ortamında öğrenme materyallerinin de yer aldığı bir öğrenme yönetim sisteminin hazırlaması amaçlanıyor.

 

Yeni müfredat programı ve öğrenme sisteminin hazırlanması için bütçeye 1 milyon TL ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

SURLARİÇİ VE MEYDANLARIN DÜZENLENMESİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık