Ana Sayfa Dünya İncirlik'ten kovulan alman vekillerin son rezilliği

İncirlik'ten kovulan alman vekillerin son rezilliği

Almanya'nın son rezilliği Türkiye'den Kendi kendilerini soğutan Almanya Terör İçin bakın ne yaptı yazıklar olsun.APO'yu Peygamber İlan ettiler.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2017 Cumartesi 21:08
İncirlik'ten kovulan alman vekillerin son rezilliği
Almanya'da Öcalan propagandası

Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen bir etkinlikte Öcalan posterleri ve PKK lehine atılan sloganlar dikkat çekti.

Almanya'da Öcalan propagandası

Almanya'nın Köln kentinde, Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM) tarafından “25. Uluslararası Kürt Festivali” düzenlendi.

ETKİNLİK PKK PROPAGANDASINA DÖNDÜ

Bu yıl, Türkiye ile yaşadığı siyasi krizlerle gündemden düşmeyen Almanya'da, Ren Nehri kenarında bulunan Deutzer Werft Meydanı'ndaki etkinlik, terör örgütü PKK'nın İmralı'da hükümlü bulunan lideri Öcalan lehine bir propagandaçalışmasına dönüştü.

Etkinlik sırasında Almanya'da yasak olmasına rağmen Öcalan posterlerinin çokluğu dikkati çekti. Konuşmaların yapıldığı sahnede de yine büyük bir Abdullah Öcalan posteri yer aldı. Almanya'nın değişik kentlerinden ve Almanya'ya yakın ülkelerden gelen katılımcılar sık sık Öcalan lehine slogan attı.GEÇEN YIL YASAKLANMIŞTI

Mitingin yapıldığı alanda drone ile çekim, stant açmak ve yiyecek-içecek satışı yasaktı. Festivali düzenleyen NAV-DEM, Alman iç istihbaratı Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından PKK ile bağlantılı kuruluşların çatı örgütü olarak nitelendiriliyor. Geleneksel olarak düzenlenen festivalgeçtiğimiz yıl Köln polisinin “Türkiye'deki gerginliğin Almanya'ya yansıyabileceğine yönelik güvenlik endişeleri nedeniyle” iptal edilmişti. TÜRK MUHABİRİ ALANA ALMADILAR

Etkinlik sırasında Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabirinin görev yapması da engellendi. 2 kontrol noktasından kimlik kontrolü ve aramadan sonra sahnenin bulunduğu alana giren DHA muhabiri basından sorumlu olduğunu söyleyen bir kişi tarafından tüm itirazlarına rağmen etkinlik alanı dışına çıkartıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

İSRAİL'DEN, GAZZE'YE FÜZE

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık