Ana Sayfa Yurt ING Bankası'nı ben soymadım dedi

ING Bankası'nı ben soymadım dedi

ING Bankası’nın Girne Şubesi’ni soymaya teşebbüs etmekle suçlanan Fatih Taşkan dün mahkeme huzuruna çıkarılarak suçsuz olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 09:09
ING Bankası'nı ben soymadım dedi

Elmas TOKAY


ING Bankası’nın Girne Şubesi’ni soymaya teşebbüs etmekle suçlanan 35 yaşındaki Fatih Taşkan dün öğleden sonra Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında bir gün tutukluluk emri alındı. Taşkan’ın mahkeme sırasında soğukkanlı ve sessiz olduğu gözlendi.


Girne’nin en işlek caddesinde, önceki gün sabah saat 08.00 sıralarında gözlerinde yüzücü gözlüğü, ağzı ve burnu siyah bantlarla kaplı siyah kapşonlu yağmurluk giyen ve Fatih Taşkan olduğu iddia edilen bir soyguncu, vezneye yaklaşıp silahını çekmiş ve kasadaki paraları istemişti. Ancak kasanın boş olduğunu görünce amacına ulaşamayan soyguncu koşarak bankadan kaçarken, cadde üzerinde bulunan bir işletme sahibi tarafından motosikletle takip edildi. Kaçtığı sırada, kendisini motosikletle takip eden işletme sahibine de tabancasını doğrultarak seni öldürürüm” diye tehdit eden soyguncu, oradan koşarak uzaklaşmış ancak, vatandaşların polisle yaptığı işbirliği sonucunda saklandığı yerde ele geçirilmişti.


Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin olaya müdahale etmesi sonrası yakalanan Fatih Taşkan, dün Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Şerife Katip Kır’ın huzuruna çıkarıldı ve hakkında bir gün tutukluluk emri alındı.

 

Tahkikat subayı şahadet verdi


İddia Makamı Başsavcılık adına mahkemede hazır bulunan Kıdemli Savcı Erdinç Akyener, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli Müfettiş Muavini Murat Bayram’ı tanık olarak dinletti.


Bayram, zanlı Fatih Taşkan’ın 12 Aralık 2012 tarihinde Girne’de meydana gelen “Silahlı soyguna teşebbüs” ve “darp” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti. Zanlının kısa süre sonra Girne’de tespit edildiğini kaydeden Bayram, olayın çok ciddi olduğuna dikkat çekti. Tahkikatla ilgili olarak olayın gerçekleştiği cadde üzerindeki birçok kişiden ifade temin edildiğini kaydeden Bayram, bazı emarelerin de bulunduğunu vurguladı. Soruşturmanın çok erken safhasında olduklarını, kayıp olan ve bulunması gereken emareler bulunduğuna vurgu yapan Bayram, alınması gereken daha birçok tanık ifadesinden de söz etti.

 

Kamera kayıtları inceleniyor


Soyguna teşebbüs edilen bankanın bulunduğu cadde üzerindeki birçok işletmeye ait kamera kayıtlarının temin edildiğini kaydeden Müfettiş Muavini Bayram, kamara görüntülerinin incelendiğini söyledi. Bayram, bu aşamada tahkikatın salimen yürütülebilmesi için, zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Tahkikat subayının şahadetinin ardından Yargıç Şerife Katip Kır, zanlıya söz hakkı verdi. Zanlı Fatih Taşkan, bu suçu işlemediğini ve suçsuz olduğu iddia etti.Bir gün tutuklu kalacak


Tahkikat subayının şahadetini ve zanlının beyanlarını dikkate alan Yargıç Kır, meselenin çok ciddi olduğuna dikkat çekti. Soruşturmanın yeni başladığına değinen Kır, bu aşamadan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için, Zanlı Fatih Taşkan’ın bir gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Polis her yerde emare aradı


Girne’de önceki gün meydana gelen soygun girişiminin ardından kısa sürede Girne Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa sürede yakalanan Fatih Taşkan’ın, olay sırasında giydiği ve daha sonra attığı giysiler, dün polis ekipleri tarafından, Taşkan’ın yakalandığı bölgelerde arandı. Taşkan’ın yüzüne yapıştırdığı siyah bantlar, kot pantolon ve ayakkabıları bulunarak emare olarak alınırken, gözlerine taktığı yüzücü gözlüğü ve giydiği kapşonlu siyah yağmurluk ise henüz bulunamadı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık