Ana Sayfa Yurt ING Banka'sını soyup zengin olacaktı

ING Banka'sını soyup zengin olacaktı

ING Bankası’na yönelik soygun girişimi sonrasında tutuklanan Fatih Taşkan, önceki gün “Ben yapmadım” dedi, dün de suçunu itiraf etti.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2012 Cumartesi 11:14
ING Banka'sını soyup zengin olacaktı

Ziya NASIFOĞLU

 

Girne’nin en işlek caddesindeki ING Bankası’nı soymaya teşebbüs etmekle suçlananan ve önceki gün tutuklanan 35 yaşındaki Fatih Taşkan, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 7 gün daha tutukluluk emri alındı.


Mahkemede önceki gün suçsuz olduğunu iddia eden zanlı Fatih Taşkan, daha sonra polise verdiği gönüllü ifadesinde suçunu itiraf ederken, zengin olma hayalinden söz etti.


İddia Makamı Başsavcılık adına mahkemede hazır bulunan Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli Müfettiş Muavini Murat Bayram’ı tanık olarak dinletti.


Müfettiş Muavini Bayram, zanlı Fatih Taşkan’ın 12 Aralık 2012 tarihinde Girne’de meydana gelen ‘silahlı soyguna teşebbüs’ ve ‘darp’ suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

 

Kamera kayıtları inceleniyor


Murat Bayram, tahkikatla ilgili olarak zanlıdan ve olayın gerçekleştiği cadde üzerindeki birçok kişiden ifade temin edildiğini belirterek, bu ifadelerin teyit ve tekzibinin yapıldığını dile getirdi. Bayram ayrıca, soyguna teşebbüs edilen bankanın bulunduğu cadde üzerindeki birçok işletmeye ait kamera kayıtlarının da incelendiğini kaydetti.


Meseleyle ilgili aranan emareler ve alınması gereken ifadeler olduğuna dikkat çeken Bayram, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Avukatı olmayan zanlı Fatih Taşkan’ın ‘söylemek istediği herhangi bir şey olmadığını’ beyan etmesinin ardından Yargıç Şerife Katip Kır, zanlının 7 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Yüzücü gözlüğü bulunamadı


Gözlerinde yüzücü gözlüğü, ağzı ve burnu siyah bantlarla kaplı siyah kapşonlu yağmurluk giyen ve Fatih Taşkan olduğu iddia edilen soyguncu, olay günü, vezneye yaklaşarak, elindeki silahla banka memurunu tehdit ederek, kasadaki paraları istedi. Ancak kasanın boş olduğunu görünce amacına ulaşamadan koşarak bankadan kaçmaya başladı. Cadde üzerinde bulunan bir işletme sahibi tarafından motosikletle takip edilen soyguncu kaçtığı sırada, kendisini motosikletle takip eden işletme sahibine de tabancasını doğrultarak seni öldürürüm” diye tehdit savurdu ve oradan uzaklaştı. Soyguncu olduğuna inanılan zanlı, vatandaşların polisle yaptığı işbirliği sonucunda saklandığı yerde ele geçirildi.


Polis, olay anında kullanılan zanlının yüzüne yapıştırdığı siyah bantları, giydiği kapşonlu siyah yağmurluk, kot pantolon ve ayakkabıları bularak emare olarak alırken, taktığı yüzücü gözlüğünü ise henüz bulamadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık