Ana Sayfa Ekonomi İnşaat ilk sırada

İnşaat ilk sırada

Bu yılın ilk dokuz ayında ihale şampiyonu Milli Eğitim Bakanlığı oldu.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2012 Cumartesi 23:36
İnşaat ilk sırada

Doğuş ÖZOKUTAN ÇİFTÇİOĞLU

 

Merkezi İhale Komisyonu’nun bu yılın ilk dokuz ayında açtığı toplam 206 ihalenin 35’inin Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olduğu ortaya çıktı. Bu bakanlığı 33 ihaleyle Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, 13 ihaleyle Su İşleri Dairesi, 9 ihaleyle Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi takip etti.


Açılan ihaleler konu bazında incelendiği ilk sırayı inşaat ve yol yapımının aldığı görülüyor. Toplam 206 ihalenin 74’ü inşaat ve yol yapımı konularında açıldı. Bunu 25 ihaleyle araç ve iş makinesi alımı, 9 ihaleyle temizlik hizmetleri ve malzemeleri ve 8 ihaleyle bilgisayar yazılım ve donanım hizmetleri takip ediyor.

 

Geçen yıl da tablo aynıydı


2011 yılında da ihale şampiyonları Milli Eğitim Bakanlığı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı olmuştu. Geçen yıl açılan toplam 328 ihaleden 48’er tanesi bu iki bakanlığa aitti. Geçen yıl Planlama ve İnşaat Dairesi 33 ihaleyle ikinci sırayı alırken, Karayolları Dairesi Müdürlüğü 19 ihaleyle üçüncü sıraya yerleşmişti. Geçen yıl açılan ihaleler konu bakımından incelendiğinde inşaat ve yol yapımı 120 ihaleyle yine ilk sırayı aldığı görülüyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık