Ana Sayfa Gündem İnternet kumarhaneleri de Güney Kıbrıs'ın gündeminde

İnternet kumarhaneleri de Güney Kıbrıs'ın gündeminde

Ekonomik krizi atlatma yolları arayan Güney Kıbrıs’ın yeni bir ekonomi alan yaratmak amacıyla internet üzerinden kumarhane işleten şirketlerin kurulmasına izin verilmesini de gündemine aldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2013 Pazartesi 10:29
İnternet kumarhaneleri de Güney Kıbrıs'ın gündeminde

Politis ve diğer gazeteler, Rum Ticaret Bakanı Yorgos Lakkotripis’in dün Baf’ta faaliyet gösteren işadamlarıyla bir araya geldiğini, işadamlarının Baf’ta kumarhane açılması yönünde yoğun talepleriyle karşılaşan Lakkotripis’in, internet üzerinden kumarhane konusunun gündemlerinde olduğunu açıkladığını yazdılar.

 

Habere göre Lakkotripis, kumarhane kurulması yönünde bir karar alınması durumunda Baf’ın da diğer kentler gibi talepte bulunma hakkı olacağını belirtirken “on line” kumarhaneler konusunun bakanlığı tarafından incelendiğini açıkladı.

 

Malta gibi bazı ülkelerin “on line” kumarhane işleten şirketlere vergi kolaylıkları sağladıklarını, kendilerinin de ekonomiye yeni bir alan katmak amacıyla bu konuyu incelemekte olduklarını belirten Rum bakan, henüz herhangi bir karar alınmadığını da sözlerine ekledi.

 

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık