Ana Sayfa iOS 7 Bilinmeyenleri (FOTO GALERİ)

iOS 7 Bilinmeyenleri (FOTO GALERİ)

İşte iOS 7 ile gelen gizlenmiş yeni özellikler:

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2013 Cuma 12:19
iOS 7 Bilinmeyenleri (FOTO GALERİ)

SAAT İKONU

Cihazınızdaki saat ikonuna hiç dikkatle baktınız mı? iOS 7 ile değişen saat ikonu gerçek saati gösteriyor. Saniyenin ilerlemesini bile görebilirsiniz.

BİRDEN FAZLA UYGULAMAYI BİR KEREDE KAPATMA

Cihazının ekran tuşuna iki kere basın. Karşınıza açık uygulamalar çıkacak. Üç parmağınız ile bir kerede üç uygulamayı kapatabilirsiniz.

İKON İSİMLERİNİ BELİRGİN HALE GETİRME

Ana ekrandaki ikon isimlerinin kalınlaşarak daha belirgin olmasını istiyorsanız artık Ayarlar > Genel Ayarlar > Erişilebilirlik bölümünden 'kalın yazı'yı aktifleştirebilirsiniz.

ENGELLEME

iOS 7 ile birlikte gelen çağrıyı ya da sms'i engelleme özelliği iPhone'a da geldi. Bunun için Ayarlar > Telefon > Engellenen numaralar bölümüne girip istediğiniz telefon numaralarını engelleyebilirsiniz.

MESAJ ZAMANI

Yazılı mesajlarda ekranı sağdan sola kaydırdığınızda tüm mesajların yanında zamanı görülebiliyor.

Harita uygulamasında gece modu
Gece otomobil kullanırken harita uygulamasına ihtiyaç duydunuz. Ancak iPhonuzun ekran ışığı gözünüzü olabilir. iOS 7 ile bu durumu ortadan kalktı.
Artık harita platformu daha koyu bir arabirime sahip olabiliyor. Üstelik bunu iOS aygıtınızda yerleşik olan ortam ışığı sensöründen yararlanarak otomatik olarak yapıyor.

PUSULA GELİŞTİ

iOS 7 ile Compass(pusula) isimli uygulamaya su terazisi özelliği eklendi. Uygulamaya girdikten parmağınızı sağa doğru kaydırarak ikinci ekrana geçtiğinizde bu bölüme gelebiliyorsunuz.

SİRİ İLE AYARLARI KONTROL EDİN

Önceki iOS versiyonlarında ses konut sistemi Siri ile alarm kurabiliyor, hatırlatma ekleyebiliyorsunuz. iOS 7 ile birlikte Siri'ye farklı komutlar da verilebiliyor. Örneğin "Wi-Fi'yi kapa', 'Ayarları aç'.

 

FOTO GALRİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık