Ana Sayfa Teknoloji iPad Pro 12,9 inç mi olacak?

iPad Pro 12,9 inç mi olacak?

Apple'ın yeni tabletinin 12,9 inç ekranlı iPad Pro olacağı söyleniyor.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2013 Pazartesi 00:13
iPad Pro 12,9 inç mi olacak?

Apple’ın en yeni tableti iPad Air, aslında daha önce izlediğimiz bir filmin benzeriydi; senaryo aynı, oyuncular farklı. Air’ın ardından, tıpkı MacBook’larda olduğu gibi iPad Pro’nun da er ya da geç satışa çıkacağı düşünülmeye başlandı.

Korean Times, Apple’ın 12,9 inçlik bir iPad için Uzak Doğulu üreticiler ile görüşmeye başladığını söyleyerek söylentinin fitilini ateşlemişti. Gazete iPad Pro demedi ancak, Digitimes bahsedilen tabletin iPad Pro olduğunu ve Quanta Computer tarafından üretileceğini iddia etti. 2014'ün ikinci yarısında üretimine başlanacağı iddia edilen iPad Pro’nun, tıpkı MacBook Pro gibi daha büyük ve daha güçlü olması bekleniyor.

Evet, 12,9 inçlik bir tabletin kulağa ‘saçma’ geldiğinin farkındayız. Bugün satışa sunulsa herkesin nutku tutulur ancak Apple için yeniden hayat verdiği tablet pazarını değiştirme zamanı geldi ve geçiyor bile. Zira iPad’ler artık diğer tabletlerden pek de farklı değil.

12,9 inç her ne kadar bir tablet için korkutucu bir boyut gibi görünse de, günün sonunda ortaya çıkması olası tablet, MacBook Air boyunda ve ağırlığında olacak ve çantana atıp kolayca taşıyabileceksin. Yukarıdaki fotoğrafta, 12,9 inç iPad Pro ile 13 inç MacBook Air’ın MacRumors tarafından yapılan boyut karşılaştırmasını görebilirsin.

Hazır Apple demişken, firmanın iPad Pro ile birlikte iWatch’u da 2014'te satışa sunmayı planladığı söyleniyor. Bu cihazı üretmek isteyen firmalar arasında Intventec, Quanta Computer ve Foxconn olduğu kulağımıza gelen dedikodular arasında.

Şu an için iPad Pro’nun hayal mi yoksa gerçek mi olduğunu söylemek çok zor. Bunun da ötesinde, bir iPad Pro satışa sunulsa dahi 12,9 inç mi olur bilinmez. Ancak bildiğimiz bir şey var ki o da, Apple’ın iPad ile yeniden fark yaratmaya muhtaç olduğu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık