Ana Sayfa Teknoloji iPhone için bir hafta enerji sağlayan batarya geliyor

iPhone için bir hafta enerji sağlayan batarya geliyor

iPhone telefonlarda kullanıcıları zor durumda bırakabilen hızlı şarj bitmesi problemi için müjdeli bir haber geldi, geliştirilen teknoloji ile iPhone telefonlara 7 güne kadar enerji sağlanabilecek.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2016 Salı 14:20
iPhone için bir hafta enerji sağlayan batarya geliyor

Britanyalı bir teknoloji firması büyük bir buluşa imza atarak dünya'nın ilk hidrojen enerjisiyle çalışan bataryasını geliştirdi.

Apple ile yakın ilişkileri olduğu ifade edilen firma iPhone telefonlara bir hafta süreyle enerji sağlayacak bir ürün ürettiklerini duyurdu.

The Telegraph'ın haberine göre entegre edildiğinde iPhone 6'nın boyut ve şeklinde bir değişikliğe neden olmayacak bir enerji sistemi geliştirdi.

Hidrojen ve oksijeni birleştirerek elektrik üreten ürünün protitipi şarj edilebilir batarya ve ürünün patentli teknolojisini içeriyor.

Ürünün tek farkı diğer ahizelere kıyaslandığında arka havalandırma deliklerinden algılanması mümkün olmayan su buharı çıkabilecek olması.

Firmanın yöneticisi yaptığı açıklamada daha önce bu tür bir ürün geliştirilmediği bilgisine sahip olduklarını, geliştirdikleri ürünün telefona entegre edildikten sonra dışarıdan fark edilmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Apple ise konu hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık