Ana Sayfa Yurt İranlı kız öğrencinin kapısını kırarak evine girdi

İranlı kız öğrencinin kapısını kırarak evine girdi

Aynı apartmanda kaldığı İranlı kadın öğrencinin kapısını kırarak evine giren Alican İkincioğlu amacına ulaşamadı.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2012 Çarşamba 21:36
İranlı kız öğrencinin kapısını kırarak evine girdi

Ahmet İLKTAÇ


Gazimağusa’da ülkeye kısa bir süre önce gelen ve bir arkadaşının yanında kalan Alican İkincioğlu, aynı apartmanda kaldıkları İranlı kadın öğrenci Marjan Mahrreri’nin dairesinin kapısını kırarak içeriye girdi.


Kadının evde olmadığını fark eden Alican, girdiği yerden geri çıktı, ancak İranlı kadın eve gelince kapının kırık olduğunu fark edince polise giderek şikâyette bulundu.


Polis tarafından hemen tespit edilerek tutuklanan Alican İkincioğlu, içeriden çığlık duyduğu ve kadını kurtarmak için içeriye girdiğini bildirince sadece “kasti hasar” ve “mülke tecavüz” suçlaması ile tutuklandı.


Mahkemeye çıkarılan zanlı, mahkemenin emrettiği 2 bin TL’lik nakdi teminat emrini yerine getiremediği için ya teminat şartlarını yerine getirene kadar, ya da yargılanmaya başlayacağı güne kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Hasan Arkoy’u tanık olarak dinletti.


Tanık polis, 1 Aralık 2012 tarihinde 18.15’te İsmet İnönü Bulvarı üzerinde bulunan Akançay Apartmanı’nda Marjan Mahrreri’nin dairesinin kapısını tekme atarak kırdığını ve 300 TL hasara uğrattığını kaydetti.


Zanlının 29 Kasım 2012 tarihinde ülkeye 30 günlük turist vizesi ile girdiğine dikkat çeken polis memuru, zanlının bir arkadaşının yanında kaldığını kaydetti.


Tahkikat memuru, zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın sona erdiğini bildirdi ve mahkemeden uygun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.


Yargıç Banu Soyer, zanlının 2 bin TL nakdi teminat yatırmasını ve haftada bir gün ispatı vücutta bulunması karşılığında serbest bırakılmasını emretti.


Banu Soyer, zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el koyarak KKTC dışına çıkışına yasak getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık