Ana Sayfa Siyaset İşimiz Lefkoşa, gücümüz Lefkoşa

İşimiz Lefkoşa, gücümüz Lefkoşa

UBP’nin LTB başkan adayı ve meclis üyelerinin tanıtım gecesi, coşkuya dönüştü.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2013 Cumartesi 09:06
İşimiz Lefkoşa, gücümüz Lefkoşa

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Belediye Başkan adayı Hasan Sertoğlu ve belediye meclis üyeleri dün akşam Atatürk Meydanı’nda görkemli bir kutlamayla tanıtıldı.


Büyük bir katılım ve coşkuyla geçen etkinlikte, Lefkoşa’nın bir dünya başkenti olacağını ifade eden Lefkoşa Belediye Başkan adayı Hasan Sertoğlu, “Lefkoşa artık siyasi bir başkent değil, kültürün başkenti olacak” diye konuştu.


Tanıtım gecesinde  “İşimiz Lefkoşa, gücümüz Lefkoşa” diye konuşan Sertoğlu, sloganlarının az konuşup çok iş yapmak olduğunu söyledi. Kravat takıp memur olmak için değil, Lefkoşalının dertlerini çözmek için aday olduğuna dikkat çeken Sertoğlu, ekibiyle birlikte inanarak, Lefkoşalının sorunlarını irdeleyerek yola çıktıklarını ve amaçlarının hiç kimseyle kavga ya da polemiğe girmek olmadığını ifade etti.


Lefkoşa için terlerini akıtan, her şeylerini ortaya koyan çalışanların ve ailelerinin mutluluğu hak ettiklerini dile getiren Sertoğlu, “Bu bir mutluluk projesidir. Verdimiz söz, çalışanlar için, çalışmayanlar için değil. Lefkoşalının çalışanlara ihtiyacı var” dedi.

 

Küçük: Başarıyla çıkacağız
UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, Lefkoşa Belediye Başkan adayı ve belediye meclis üyelerinin tanıtımı için bir arada olduklarını söyledi. Küçük, UBP’nin coşkusunun Atatürk Meydanı’nı doldurduğunu vurguladı.


Her seçime hazır olduklarını, korkmadıklarını ve çekinmediklerini ifade eden Küçük, UBP’lilere güvendiklerini ve göğüs gererek seçimden başarıyla çıkacaklarını belirtti.


Küçük, “Biz yapmacık aday göstererek, suni aday yaratarak kaybettiğimiz oy oranını birkaç puan daha yüksek göstermek için milletvekillerine sarılmayız.  Her makama hizmet verecek, onlarca adaya sahibiz” diye konuştu.

 

Namsoy: Sorunlar tarihe gömülecek


UBP Genel Sekreteri Fuat Namsoy, tarihi meydanda ay yıldız bayrakların özgürce dalgalanması için canlarını veren, siyasi misyonu yaşatan UBP’liler olarak 7 Nisan’da Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Hasan Sertoğlu ile birlikte Lefkoşa zaferini kutlayacaklarını dile getirdi.


Namsoy, “Bu akşamdan sonra durmak yok, yorulmak yok. İşimiz Lefkoşa, gücümüz Lefkoşa, bugünden sonra gecemiz Lefkoşa, gündüzümüz Lefkoşa olacak” dedi.


Meydanlarda boş vaatlerle oy avcılığı yapıldığını söyleyen Namsoy, Lefkoşalıların gerekli cevabı 7 Nisan’da vereceğini ve belediye başkan adayı Sertoğlu’nun tüm sorunları tarihe gömeceğini ifade etti.

 

Sucuoğlu: UBP, ülkenin her toprağına damgasını vurdu


UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu, UBP’nin 1975’te kurulan ve ülkenin her toprağına damgasını vurmuş bir parti olduğunu belirtti.


Sucuoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 1958 yılında uluslararası tanınmış bir belediye hakkı kazandığını ve o dönemden bu yana birçok belediye başkanının görev yaptığını ifade etti.


Uzun yıllar borçsuz ve kendine yeten belediyenin CTP dönemi olan 2002 ve 2006 yıllarında 20 milyon TL’lik bir borçlanma gerçekleştiğini belirten Sucuoğlu, 2006 yılında belediyeyi devralan DP’nin 911 istihdamla belediyeyi tam bir çıkmaza sürüklediğini kaydetti.

 

Kıbrıs

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık