Ana Sayfa Siyaset İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun makamını çocuklara bıraktı

İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun makamını çocuklara bıraktı

23 Nisan kutlamaları çerçevesinde Şht. İlker Karter İlkokulu, İskele Maarif Anaokulu, Ankara Abdurrahman Şengel İlköğretim Okulu öğrencileri, sorumlu öğretmenleri ve Şht. İlker Karter İlkokulu Okul Müdürü Coşkun Akyerli öncülüğünde Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun’u Makamında ziyaret ettiler.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2013 Pazartesi 12:08
İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun makamını çocuklara bıraktı

Yapılan ilk ziyarette İskele Belediye Başkan’ı Halil İbrahim Orun, başkanlık makamında kabul ettiği Şht. İlker Karter İlkokulu, İskele Maarif Anaokulu  ve Ankara Abdurrahman Şengel İlköğretim Okulu öğrencileriyle sohbet etti.

 

Ziyarete gelen öğrenciler arasında yapılan  seçimle Şht. İlker Karter İlkokulu öğrencisi Jale Tosunoğlu, Belediye Başkanı’nın makam koltuğuna oturdu.  Tosunoğlu’na, sorulan soruları cevapladı. İskele ve okulu için yapacağı projelerinden bahsetti. Okuluna yeni derslikler kazandırıldı, İskele Sahil şeridine yürüyüş yolu, parklar ve  spor aletlerinin konularak, ağaçlandırma ve peyzaj işlerinin yapılacağını dile getirdi.

 

Ziyarette Ankara Abdurrahman Şengel İlköğretim Okulu öğrencileri, sorumlu öğretmenleri, İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun’a 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını simgeleyen Atatürk Portresi hediye etti. Orun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının Türk çocuğuna armağan edilmesiyle çok şanslı olduklarını belirterek bu bayram Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği en büyük bayram 23 Nisan 1921′de resmî bayram olarak kabul edilmesinden bu yana kutlandığını belirterek, KKTC’de kutlandığını dile getirdi. Orun,  ziyaretin sonunda öğrencilere hediyeler takdim etti.

 

Haberci

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık