Ana Sayfa Yurt İskele Belediyesi çalışıyor

İskele Belediyesi çalışıyor

İskele Belediyesi ile İskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği işbirliğinde, İskele Küçük Esnaf Sanayi bölgesinde çevre temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2012 Pazartesi 08:06
İskele Belediyesi çalışıyor

İskele Belediyesi ile İskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği işbirliğinde, İskele Küçük Esnaf Sanayi bölgesinde çevre temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

 

Etkinlik kapsamında bölgedeki katı atık ve molozlar kaldırılırken, yeşil alanlara 100 adet kavak ağacı dikimi yapıldı. ̎Sürdürülebilir Çevre, Sağlıklı Yaşam ̎ sloganı ile gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında bölgedeki yağmur suyu drenaj ızgaraları temizlenerek işlevselliği de sağlandı. İskele Belediyesi’nin personel ve makine parkıyla hazır bulunduğu etkinliğe, İskele esnafı da iş gücü ve makineleriyle güçlü destek verdi. İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun’un da eşlik ettiği buluşma, yerel yönetim - meslek örgütü dayanışması ve işbirliği açısından çok güzel mesajlar verdi. Konu hakkında bir açıklama yapan İskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği Başkanı Hüseyin Öztörel, İskele bölgesinin her geçen gün geliştiğine işaret ederek, bununla birlikte sorun ve sorumlulukların da arttığını belirtti. İskele Belediyesi’ne verdiği destek için teşekkür eden Öztörel, yürütülen kampanya ile Kuzey Kıbrıs’taki tüm sanayi sitelerinde yaşanan sorunlara dikkat çekerken, Sanayi Dairesi’nin bu bölgelerdeki uygulamalarına yeni düzenlemeler getirmesi zorunluluğuna işaret etmeyi hedeflediklerini söyledi. Çevre duyarlılığını artırmak için bu etkinliği düzenlediklerine vurgu yapan Öztörel, çevre konusundaki çalışmaların önümüzdeki dönemde devam edeceğini ifade etti. İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun ise, çevre bilincinin önemine işaret ederek, tüm halkı çevreye karşı daha duyarlı olarak sorumlu davranmaya davet etti.

 

Belediye olarak çevreye ve sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini ifade eden Orun, toplumun tüm paydaşlarıyla ortak projeler yürütmeye ve güç birliği içerisinde İskele özelinde çalışmaya hassasiyet gösterdiklerine vurgu yaptı. ̎Güzel, güneşli bir günde, daha aydınlık yarınlar için burada birlikteyiz ̎ diye sözlerine devam eden Orun, ortak stratejilerle hizmete devam edeceklerini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık