Ana Sayfa Yurt İskele itfaiyeye kavuşuyor

İskele itfaiyeye kavuşuyor

İskele, uzun yıllardır yapılması planlanan ancak yapılamayan, bölge sakinlerinin de en büyük şikayetleri arasında yer alan ve eylemlere sebep olan “itfaiye”ye kavuşuyor.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2012 Salı 20:16
İskele itfaiyeye kavuşuyor

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İskele’ye yapılacak itfaiye binası için ihale sürecinin tamamlandığını ve ihaleyi kazan firmayla bugün atılan imzalarla, 6 ay içinde İskele halkının İtfaiyeye kavuşacağını açıkladı.

 

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Planlama ve İnşaat Dairesi’nin yaptığı proje, 3 itfaiye aracı kapasitesi, 6 adet ofis personel toplantı ve spor odası, çok amaçlı salon ve dinlenme amaçlı 10 kişilik koğuştan oluşuyor. Binanın ihale süreci, 1 milyon 32 bin TL’ye mal olacak.

 

ÇAVUŞOĞLU: “ÇOK ÖNEMLİ BİR İHTİYACI KARŞILAMANIN MUTLULUĞU İÇİNDEYİM”


Bakanlık toplantı salonunda yer alan imza töreninde konuşan Bakan Nazım Çavuşoğlu, İskele bölgesi için çok önemli bir ihtiyacı bugün karşılamanın mutluluğu içinde olduğunu belirterek, “İskele’den çıkmış bir vekil olarak itfaiye için imza atmak benim için gurur verici bir olaydır” dedi.

 

Çavuşoğlu, itfaiyenin yapılmasının; diğer ilçelerde var olan devlet kurumlarının İskele İlçesi’nde de olması ve İskele’nin kurumsallaşması sürecinde atılan büyük bir adım olduğunu kaydetti.

 

“İTFAİYE YOK DİYE BİRÇOK MADDİ ZARAR OLDU”


Çavuşoğlu, İskele bölgesinde itfaiye olmaması nedeniyle bugüne kadar birçok maddi zarar meydana geldiğini ifade ederek, şunları söyledi:

 

“Hatta, zamanında müdahale edilememesi sebebiyle ve itfaiye eksiliğinden dolayı yine bu bölgede araçta çıkan yangın sonucu bir insanımız feci şekilde yanarak can vermişti. İşte bu dönemde hükümetimiz İskele halkının bu mağduriyetini giderebilmek için gerekli girişimi başlatmıştır.

 

Planlama ve İnşaat Dairemizin yaptığı bir proje ile İskele’de 3 itfaiye aracı, kapasiteli 6 ofis personel toplantı ve spor odası, çok amaçlı salon ve dinlenme amaçlı 10 kişilik koğuştan oluşan itfaiye binası hazırlanmıştır. Toplam 2 katlı itfaiye binası 876.20 m2’lik bir alanda olacaktır.”

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Çavuşoğlu, ihalenin gerçekleşmesinde maddi-manevi destekleri için TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne, ve emeklerinden dolayı Planlama İnşaat Dairesi Müdürü Hüseyin Tazeoğlu ve ekibine teşekkür etti.

 

İhale sürecinin 1 milyon 32 bin 20 TL’ye tamamlandığını bildiren Çavuşoğlu, inşaat süresinin ise 6 ayla sınırlandırıldığını kaydetti.

 

Çavuşoğlu, İskele itfaiye binasının, ülkeye ve İskelelilere hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, “Temennimiz itfaiyenin müdahale edeceği olumsuz olayların yaşanmaması ancak yaşanırsa da mevcut alt yapısı ise İskele’de artık maddi-manevi kayıpların olmasının bu itfaiye ile engellenmesidir” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık