Ana Sayfa Dünya İskele’de 21 Aralık Şehitler Haftası nedeniyle tören yapıldı

İskele’de 21 Aralık Şehitler Haftası nedeniyle tören yapıldı

Şehit İlker Karter İlkokulu öğrencisi Can Pergamalı, İskele Ticaret Lisesi’nden Esra Bayırlı ve Bekirpaşa Lisesi’nden Ali Çerçi şiir okudu. Törene, İskele Kaymakam Muavini Mustafa Ürüncüoğlu, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, KTBK Komutanlığı ve GKK’dan temsilciler de katıldı.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2017 Perşembe 16:06
İskele’de 21 Aralık Şehitler Haftası nedeniyle tören yapıldı

İskele’de 21 Aralık Şehitler Haftası nedeniyle tören düzenlendi.

Larnaka Şehitler Anıtı önünde yer alan törende, saygı marşı eşliğinde saygı duruşu ve saygı atışı yapıldı, ardından İstiklal Marşı okundu.Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı adına Piyade Üsteğmen Ahmet Dağhan Önkol konuşma yaptı.

Önkol, ENOSİS hayaliyle Rum-Yunan ikilisinin yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden pek çok masum insanı katlettiğini, gelecek nesillerin bunları bilerek sağlam adımlarla ileriye yürümesi için bu günlerin hatırlanması, anlatılması ve anılmasının gerekli olduğunu kaydetti. Törende Bekirpaşa Lisesi Tarih Öğretmeni Melek Bertan da bir konuşma yaptı.

Şehit İlker Karter İlkokulu öğrencisi Can Pergamalı, İskele Ticaret Lisesi’nden Esra Bayırlı ve Bekirpaşa Lisesi’nden Ali Çerçi şiir okudu.  Törene, İskele Kaymakam Muavini Mustafa Ürüncüoğlu, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, KTBK Komutanlığı ve  GKK’dan temsilciler de katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

YUNANİSTAN'DA LİSELİLER EĞİTİM BAKANI'NIN MAKAMINI BASTI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık