Ana Sayfa Emlak İstanbul'da Ev Satın Almak İsteyenler! Buralara Baktınız Mı?

İstanbul'da Ev Satın Almak İsteyenler! Buralara Baktınız Mı?

Anadolu yakası ilçelerinden Çekmeköy satılık daire fiyatlarına bakacak olursak, yine Zingat.com Bölge Raporu'na göre ortalama 100 metrekarelik satılık daire fiyatları ortalama 293 bin 515 TL olarak göze çarpıyor.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2017 Cuma 16:36
İstanbul'da Ev Satın Almak İsteyenler! Buralara Baktınız Mı?

Anadolu yakası, yaşamak için Avrupa yakasının bir adım önünde görülüyor. Daha az karmaşa, daha az kalabalık... Ancak İstanbul konut projeleri açısından iki yakada da gözde olan veya yükselişe geçen ilçeler var tabii. Bunlar arasında Beylikdüzü, Çekmeköy ve Pendik'i sayabiliriz. Fakat genel olarak İstanbul satılık ev fiyatlarına baktığımızda ise birçok farklı fiyat görüyoruz. Seçenek çok, bu sebeple satılık daire alacaklar hemen karar vermeyip her detayı gözden geçirmeli, yatırım fırsatlarını değerlendirmeli. Son dönemlerde yıldızı parlayan bu üç ilçemize öncelik verilebilir.

Beylikdüzü satılık daire

İlk olarak Beylikdüzü satılık daire fiyatlarına ve avantajlarına bakalım. Zingat.com üzerinde bulunan Bölge Raporu verilerine göre bu bölgede ortalama 100 metrekarelik satılık daire fiyatları 174 bin 410 TL'den başlıyor ve 290 bin 684 TL'ye kadar çıkıyor. Yatırım amaçlı alınan ve kiraya verilen konutun geri dönüş süresi ise 18 yıl olarak hesaplanmış. Ancak Beylikdüzü'nde yaşamanın zorlukları da var tabii. Mesela Beşiktaş, Taksim, Kadıköy, Üsküdar gibi size gerçekten İstanbul'da olduğunuzu hissettiren yerlerden bir hayli uzak olacaksınız. Ya da iş yeriniz veya okulunuz Beylikdüzü'ne uzaksa vaktinizin çoğu trafikte geçecek demektir. Dezavantajları olduğu gibi avantajları da var. Gürültüden uzak, sakin ve diğer ilçelere nispeten güvenli bir yaşam istiyorsanız bu ilçe sizin için uygun. Binalar yeni, gecekondu yok, genelde site tarzı bir yapılanma mevcut. Özellikle son dönemde büyük ölçüde geliştirmeler ve düzenlemeler yapıldı, konut projelerinin sayısı oldukça arttı. Buna oranla Beylikdüzü'ne talep de yükseldi.

Çekmeköy’ün sundukları…

Anadolu yakasında yer alan Çekmeköy satılık daire fiyatlarına gelecek olursak, yine Zingat.com Bölge Raporu'na göre ortalama 100 metrekarelik satılık daire fiyatları ortalama 293 bin 515 TL olarak karşımıza çıkıyor. Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi ise 23 yıl olarak hesaplanmış. 2009'dan bu yana Çekmeköy yükselişe geçen bir ilçe. En önemli özelliği ise merkeze yakın olması. Şile Otobanı ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne bağlantısı olması Avrupa yakasına geçişi de kolaylaştırıyor. 29 Ekim'de açılması planlanan Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metrosu ise ulaşımı daha da rahatlatacak. Yeni yapılan modern konut projeleri de Çekmeköy'e olan ilgiyi yükseltiyor. 

Pendik neler vadediyor?

İstanbul satılık daire anlamında farklı bölgelerde farklı seçenekler sunuyor dedik. Pendik de Anadolu yakasında yer alan ve günden güne gelişen bir diğer bir ilçemiz. Şehir trafiği için minibüs ve İETT ile birçok yere ulaşım mümkün. Geçen yıl hizmete giren Kadıköy- Kartal metro hattı da trafiği büyük ölçüde rahatlattı. Aynı zamanda Sabiha Gökçen Havaalanı'da ilçe sınırları içerisinde yer alıyor. Öyleyse Pendik satılık daire fiyatlarına bir bakalım: bu ilçemizde ortalama 100 metrekarelik satılık daire fiyatları 212 bin 297 TL'den başlıyor ve 353 bin 829 TL'ye çıkıyor. Ancak bölgelere göre fiyatlar da farklılık gösteriyor. Örneğin Yeni Mahallesi'ne baktığımızda satılık daire fiyatlarının ortalama 359 bin 375 TL olduğunu görüyoruz. Pendik'te yatırım amaçlı satın alınan ve kiraya verilen konutun geri dönüş süresi ise 19 yıl olarak öngörülmüş. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık