Ana Sayfa Magazin İŞTE LYS ŞAMPİYONLARI

İŞTE LYS ŞAMPİYONLARI

ÖSYM Başkanı Ali Demir basın toplantısı ile LYS sonuçlarını açıklıyor. Demir, 7 gün gibi kısa bir sürede sonuçları açıkladıklarını bunun bir takım çalışması sonucunda olduğunu ifade etti.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2013 Pazartesi 14:34
İŞTE LYS ŞAMPİYONLARI

Okuma işleminin geçtiğimiz Perşembe günü bittiğini ancak hata olmaması için tekrar tekrar kontrol ettiklerini açıklayan Demir, sıfır hata için çalıştıklarını vurguladı.

2013'ÜN ŞAMPİYONLARI

2013-LYS sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre, MF-1 puan türünde İzmir Fen Lisesi'nden Fatih Aslan, MF-4 puan türünden Özel Adana Final Anadolu Lisesi'nden Mehmet Burak Kaya, MF-2 ve MF-3 puan türlerinde İzmir Fen Lisesi'nden Mert Mestanoğlu 500'er tam puan alarak birinci oldu. TM-1, TM-2 ve TM-3 puan türlerinde ise birinci sırada İstanbul Galatasaray Lisesi'nden Mustafa Miktad Yıldırım yer aldı.

TS-1, TS-2 puan türlerinde ise Özel Aziziye Lisesi'nden Ahmet Koçak tam puan alarak birinci oldu.

DİL-1, DİL-2, DİL-3 puan türlerinde İstanbul Galatasaray Lisesi'nden Efe Yasin Akman, DİL-1 puan türünde İstanbul Lisesi'nden Çağrı Karabacak, DİL-1 puan türünde Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden Aslı Aktakke, DİL-2, DİL-3 puan türlerinde İstanbul Lisesi'nden Hümeyra Çolak, DİL-2, DİL-3 puan türlerinde ise Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'nden Oğuzhan Özer 500'er tam puan alarak birinciliği paylaştılar.

LYS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

LYS SONUÇLARINDA REKOR

LYS TÜRKİYE BİRİNCİSİNİN AÇIKLAMALARI

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık