Ana Sayfa Yurt İşte o müezzinin ifadesi

İşte o müezzinin ifadesi

Gezi Parkı eylemcilerinin işgal ettiği Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım'ın ifadesi ortaya çıktı. "Küfürlerle caminin kapısını tekmelediler" diyen müezzinin ifadeleri herşeyi anlatıyor.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2013 Cumartesi 11:48
İşte o müezzinin ifadesi

Gezi Parkı olaylarının başlama tarihi olan 31 Mayıs 2013 günü akşam saat 22.00 sıralarında cami önünde toplanan ve polisle çatışan gruplar, polisten kaçıp camiye girmek istedi. Kalabalık grup, küfürler savurdu ve fiili olarak harekette bulunup caminin kapısını tekmeledi.

Polis aracı ve ambulans yaktılar

Caminin dışında binlerce kişi vardı. Can güvenliğimizin olmadığını düşünerek geri çekilmek zorunda kaldık. Caminin dışında bulunan kalabalık, polis aracını yaktı. Yangını söndürmeye gelen itfaiye aracını linç ettiler. Ambulansları taşlayarak alana sokmadılar.

Ayakkabı ile dolaşan sarhoşlar

Cami içinde bulunan şahısların ayakkabıları ile cami içinde dolaştıklarını, caminin kontrolden çıktığını gördüm. İçlerinde, hareketlerinden sarhoş olduğunu anladığım insanlar vardı. Olaya müdahale etmek istedim. Can güvenliğim yoktu. Linç edilmekten korktum.

Camide boş bira şişeleri vardı

Göstericiler tamamen çıktıktan sonra camiyi kontrol ettiğimde cami içerisinde tüm halıların kirletilmiş olduğunu, yerlerde çok miktarda sağlık malzemelerinin ve kullanılmış atıkların olduğunu gördüm. Ayrıca boş vaziyette ezilmiş bira kutuları ve sigara paketlerini gördüm.

Zarar 80 bin TL, şikayetçiyim

Yapmış olduğum değerlendirmelerde cami içerisinde 80 bin TL değerinde hasar meydana geldi. Daha sonra olay yeri inceleme ekipleri camide incelemeler yaptı. Ben camiye girip camiye zarar veren şahıslardan şikâyetçiyim.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık