Ana Sayfa Yurt İstifa mektubu cebinde

İstifa mektubu cebinde

LTB'de kaos devam ediyor.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2012 Pazar 03:56
İstifa mektubu cebinde

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) aylardır devam eden sorunlara çözüm arayışları çerçevesinde Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ile çalışanların sendikası BES’in Başkanı Savaş Bozat, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Sendikalar Mukayyidi Kemal Can başkanlığında biraraya geldi.

 Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanlarının maaşlarının zamanında ödenmesi, Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımlarının düzenli yapılması talebiyle sürdürdüğü eylemlerin sonlanması için çözüm arayışları çerçevesinde LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları Belediye Emekçileri Sendikası’na (BES) 3 maddelik öneri sundu fakat BES yetkilileri bu önerileri gün içinde yaptıkları değerlendirmeden sonra reddetti.

 SUNULAN ÖNERİLERDE NELER VARDI


Bulutoğluları’nın imzasını taşıyan yazıda, belediyenin gelir-gider dengesinin sağlanması, fonksiyonel olarak çalışabilir duruma gelmesi ve çalışanların maaşlarının sosyal haklarını düzenli alabilmesi amacıyla LTB personel giderlerinde yüzde 25 tasarruf sağlanacağı belirtiliyor.Bu amaçla uygulanacak 3 maddelik plan ise şöyle ifade ediliyor:


1. Aşağıdaki 3’üncü maddedeki tedbirler dikkate alınarak yüzde 25 tasarruf oranına ulaşılabilmesi için LTB Başkan ve Meclis Üyeleri gerekli tüm tedbirleri alacaktır.2. LTB’nin borçlarının ve çalışanların eksik Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımlarıyla sosyal güvenlikten doğan hakları korunacak şekilde yeniden yapılandırmaya gidilecektir.3. LTB personel yapısının Sayıştay Başkanlığı’nın intibak fazlası (194 memur) memur kadrolarındaki personele ilişkin raporları baz alınarak Ocak 2013 tarihinden itibaren Hükümet tarafından yapılacak düzenleme sonucunda 194 personelin devlet bünyesine aktarılması sağlanacaktır. (Hükümetin taahhüdü tarafların uzlaşısı halinde geçerli olacaktır.)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık