Ana Sayfa Yurt İstinafa ret!

İstinafa ret!

Yüksek Mahkeme, UBP Kurultayı ile ilgili ara emrine itirazı reddetti.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2012 Cuma 16:43
İstinafa ret!

Yüksek Mahkeme, UBP Genel Başkanı İrsen Küçük'ün, “söz konusu davanın esasının devamı süresince başkanlık yetkilerini kullanamaması yönündeki ara emri kararını” onaylandı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi, UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’in, itirazı üzerine “İrsen Küçük’ün genel başkanlık yetkilerinin durdurulması” istemini haklı bulmuş ve ara emri kararıyla Küçük’ün tüm genel başkanlık yetkilerini durdurmuştu.


Yüksek Mahkeme, bugün saat 09.30’da toplandı ve Yüksek Mahkeme Yargıcı Narin Ferdi Şefik istinaf kararını okudu. Kararın okunması sırasında UBP Milletvekilleri Ahmet Kaşif ile Zorlu Töre de mahkeme salonunda hazır bulundu.


Kaşif’in avukatı Fuat Veziroğlu, mahkemeden çıkışta gazetecilerin sorusu üzerine “İrsen Küçük’ü yetkilerini kullanmaktan men eden emir yürürlükte” dedi. Veziroğlu, gerekli açıklamaları saat 01.00’de ofisinde yapacağını söyledi.


Küçük’ün avukatı Ergin Ulunay ise basın mensuplarının sorusu üzerine, istinaflarının bir kısmının reddedildiğini belirtti. Ulunay, “Genel başkan seçilmiş olduğuyla ilgili alt mahkemenin vermiş olduğu durdurma emrini iptal etti ama genel başkan olarak dava bitene kadar yetkilerini kullanmayacak” dedi.


Ergin Ulunay “Karardan çıkan bir diğer gerekçe ise, alt mahkeme sadece bu divan kararının geçerliliği ya da geçersizliği üzerinde karar üretebileceği, ikinci tur oylama yapabilmesi için bir emir veremeyeceği doğrultusundadır bizim kanaatimiz” şeklinde devam etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık