Ana Sayfa Dünya İşyerinde dedikodu yapan yandı

İşyerinde dedikodu yapan yandı

Karar, Yargıtay tarafından olayların yöneticinin davranışları nedeniyle yaşandığının açık olması, bu davranışların da işyerinde huzursuzluğa neden olması sebebiyle bozuldu.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2017 Çarşamba 14:49
İşyerinde dedikodu yapan yandı
Dedikodu yapan işten atılıyor  

Yargıtay, işyerinde dedikodu yapan personelin haklı sebeple işten çıkarılabileceğine hükmetti. Davaya konu olan olayda, bölge müdürü olarak çalışan kişinin, işyerindeki olayları çalışanların eşlerine aksettirdiği ve hem dedikodu ortamı oluşturduğu hem de huzursuzluk yarattığı iddia edildi. Bölge müdürü olarak çalışan kişi, yönetici konumundaki diğer çalışanlara küfür ettiği ve dedikodu ortamı yarattığı için işten çıkartıldı. Söz konusu kişi tarafından işe iade davası açıldı. İşveren, söz konusu çalışanı, dedikodu ortamı oluşturması nedeniyle işten çıkardığını savundu. Ancak yerel mahkeme, bu iddiaların ispatlanmaması nedeniyle işvereni haksız buldu.

İSPATLAMASI ZOR DEĞİL

Karar, Yargıtay tarafından olayların yöneticinin davranışları nedeniyle yaşandığının açık olması, bu davranışların da işyerinde huzursuzluğa neden olması sebebiyle bozuldu. Yargıtay tarafından, çalışanın işveren tarafından geçerli bir nedenle işten çıkarıldığına karar verildi. Yargıtay'a taşınan olayda müdürün daha önce de aynı konularda çalışanları ile güven sorunu yaşaması ve kendi ekibini motive etmekte zorlanması gerekçe gösterildi. Davada bu durumun işyerindeki işleyişi bozduğuna da hükmedildi.
Yargıtay, iş ilişkisinin daha fazla sürdürülemeyeceğine karar verip, işçinin işe iade edilmemesine karar verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

İTALYA'DA GECE KULÜBÜNDE İZDİHAM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık