Ana Sayfa Spor Jet müdahale

Jet müdahale

Futbol Federasyonu, Yenicami’nin 3 haftadan sonra teknik direktörsüz olarak maçlarına asgari ücret cezası ödeyerek çıkabilmesini KIBRIS Gazetesi’nin araştırmasını öğrenince dün talimatı değiştirerek web sitesinde yayınladı.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2012 Cumartesi 23:51
Jet müdahale

Ogün Genç KAÇMAZ

 

Osman Emiroğlu’nun B Lisans Antrenör diplomasına sahip olması nedeniyle teknik direktör bulundurma zorunluluğunu 1 asgari ücret ceza ödeyerek çözme hamlesinde bulunan Yenicami’yi zora sokacak “Teknik Adamların Eğitimi ve Sınıflandırılması Talimatı”ndaki 14. maddede hükmen mağlubiyet cezası Futbol Federasyonu tarafından değiştirildi. İlgili talimatın 14. maddesinin 5. fıkrası olan “Talimatlara Aykırı Tutum ve Davranışlar” kısmında yer alan talimat, Yenicami’nin Emiroğlu ile devam etmesi halinde her maç için hükmen mağlubiyet ve 2 asgari ücret cezasını öngörüyordu.

 

6 Haziran 2011’de yayınlanan talimatta “Takımlar, üç haftalık süre içinde teknik sorumlu görevlendirmezler ise KTFF Yönetim Kurulu, kulübe bu sürenin sona ermesinden sonraki hafta teknik sorumlu görevlendirilmeyen tüm müsabakalarda hükmen mağlubiyet ve iki asgari ücret cezası verilir” deniliyordu. Konuyla ilgili Futbol Federasyonu’ndan görüş alınması sırasında saat 16.30’da 2 Kasım 2012 tarihli yeni talimat KTFF resmi internet sayfasında yayınlanarak yürürlüğe girdi. KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, yönetim kurulunun daha önce bu değişiklik kararını aldığını ancak internet sitesine koymadıklarını belirterek, Yenicami takımının teknik direktör bulundurmadığı her hafta 1 asgari ücretle cezalandırılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

 

Yeni yayınlanan talimata göre; “Takımlar, üç haftalık süre içinde boşalan kadro için teknik sorumlu görevlendirmezler ise KTFF Yönetim Kurulu, ilgili kulübe, 3 haftalık sürenin sona ermesinden sonraki her müsabaka için 1 asgari ücret tutarında para cezası verir.” hükmü yer alıyor. Konuyla ilgili diğer bir talimat olan “Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı”nın 10. maddesinde ise “Kulüplerin çeşitli nedenlerle (hastalık, ölüm, lisans iptali v.s.) antrenörsüz kalmaları durumunda geçici olarak daha kısa süreli sözleşme yapmalarına Federasyonca izin verilebilir. Geçici sözleşme izin süresi en çok sezon sonuna kadardır. Bu süre sonunda boşalan iş için yeni bir sözleşme yapılması zorunludur. Hiçbir kulüp bu nedenlerden ötürü 3 haftadan fazla teknik adamsız kalamaz.” deniyor ve maddenin devamında kulübün 1 asgari ücret cezaya çarptırılacağı belirtiliyor. Ancak burada teknik adamların özel nedenlerle görevden ayrılmaları halinde bu ceza öngörüldüğünden bağlayıcı talimatın değiştirilen “Teknik Adamların Eğitimi ve Sınıflandırılması Talimatı” olduğu görülüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık