Ana Sayfa Yurt Kaçmaları önlendi

Kaçmaları önlendi

Lapta’da 16 yaşındaki kız çocuğunun ırzına geçtiği iddiasıyla tutuklanan Aslan ile Kurtgöz cezaevine gönderildi.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2012 Cuma 09:56
Kaçmaları önlendi

Elmas TOKAY


Lapta’da geçtiğimiz gün, 16 yaşındaki bir kız çocuğunu ciddi şekilde dövdükten sonra ırzına geçtikleri iddiasıyla tutuklanan Nihat Aslan ve Abdurrahman Kurtgöz’le ilgili soruşturma tamamlandı ve her iki zanlı, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.


İki zanlı, çıkarıldıkları Girne Kaza Mahkemesi tarafından davaları görüşülünceye kadar 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde kalacak.


Nihat Aslan ve Abdurrahman Kurtgöz’ün ülkede ikamet izinsiz kaldıkları da polis tarafından tespit edildi.


Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır’ın huzurunda dün görüşülen davada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Egemen Metay, olayın tahkikat memuru Mustafa Meren’i tanık olarak dinletti.


Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Meren, zanlı 1 Nihat Aslan ve zanlı 2 Abdurrahman Kurtgöz’ün Lapta’da meydana gelen “ırza geçme”, “kasti hasar” ve “ciddi darp” suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.


Meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Mustafa Meren, zanlı 1 Nihat Aslan’ın kısa bir süre önce 14 yaşında bir kız çocuğunu kaçırdığı için tutuklanıp teminatla serbest kaldığına dikkat çekti. Polis memuru Meren, Nihat Aslan’ın da ve Abdurrahman Kurtgöz’ün de ülkede ikametgah izinsiz kaldıklarının saptandığını ifade ederek, bu aşamada zanlıların yargılanacakları günde hazır olabilecekleri uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.


Polis memurunun şahadetinin ardından söz alan Savcı Egemen Metay, bu aşamada zanlılar Nihat Aslan ve Abdurrahman Kurtgöz’ün davaları görüşülünceye kadar 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.


Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır da polis memurunun şahadetini ve iddia makamının talebini dikkate alarak zanlıları cezaevine gönderdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık