Ana Sayfa Sağlık Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi

Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi

Kadınların korkulu rüyası erkek tipi saç dökülmesi ve tedavisi

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2016 Pazar 15:47
Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi

Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi başın üst kısmının ortasında saçların iyice seyrelip açılmasıyla kendini gösterir, tıpta androjenik alopesi diye aldandırılan bu tip saç dökülmesi kadınları psikolojik olarak da son derece etkilmektedir.

Androjenik Alopesi genetik yada hormonel olabilir, tedavi öncesinde sorunun kaynağının tam olarak tespit edilebilmesi için gerekli tahlillerin yapılması uygun olacaktır.

Çözüm olarak bitkisel yağlardan ve sarımsaktan faydalanılabilir, ancak bu tarz tedavi saçların tekrar çıkmasında çok fazla etkili olmayabilir.

Bu tip saç dökülmesinde uygulanabilecek en etkili tedavi Minoxidil'dir. Kadınlarda %2'lik losyon kullanılması uygun olacaktır. Minoxidil yeni saçların çıkmasında etkili olabilmektedir, Androjenik Alopesi'de bu tür ilaçların sürekli kullanılması uygundur, çünkü ilacın bırakılmasıyla birlikte çıkan saçların dökülme ihtimali bulunmaktadır.

Minoxidil losyon sabah-akşam saçlara sprey şeklinde uygulanır, uygulamanın ardından ilacın etkili olabilmesi için saçların yıkanmaması gerekir.

Psikolojik olarak rahatlamak amacıyla yeni saçların çıkması aşamasında özel keratin liflerinden oluşan Toppik adı verilen ürünlerden faydalanarak saçların daha kalın ve gür görünmesi sağlanabilir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık