Ana Sayfa Yurt Kalpazan Fuat Gürbulak tutuklandı

Kalpazan Fuat Gürbulak tutuklandı

Piyasaya çok sayıda sahte 200 TL’lık sürüldüğü, özellikle A 054 622 524 seri numaralı banknotlara dikkat edilmesi gerektiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2012 Pazartesi 11:52
Kalpazan Fuat Gürbulak tutuklandı

Ziya NASIFOĞLU

 

Girne ve Gazimağusa’da piyasaya sahte 200 TL’lik banknot sürüldüğünü tespit eden polis, 1 kişiyi tutukladı ve A 054 622 524 seri numaralı paralara dikkat edilmesini istedi.


Girne’de bir hediyelik dükkânına sahte 200 TL banknot verdikten kısa süre sonra yakalanan Fuat Gürbulak isimli zanlı, dün Girne’deki nöbetçi mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı.


Kıdemli Yargıç Talat Usar’ın huzurunda görülen tutukluluk duruşmasında Savcı Emine Tayfunsel, polis memuru Üzeyir Koçer’i tanık olarak dinletti.


Polis memuru Üzeyir Koçer, zanlının “Sahte banknot tasarufu ve tedavüle sürme” ve “Sahtekârlıkla para temini” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

 

“Sahte parayla oyuncak aldı”

 

Üzeyir Koçer, zanlının 10 Kasım’da Girne’de Vakıflar Pasajı’nda faaliyet gösteren bir hediyelik dükkânından 15 TL değerinde oyuncak silah aldığını ve karşılığında sahte 200 TL para verdiğini söyledi.


Zanlı Fuat Gürbulak’ın 185 TL para üstü alarak dükkandan ayrıldığını anlatan Koçer, zanlının Girne Çarşısı’nda tespit edildiğini dile getirdi.


Mahkeme emriyle zanlının kaldığı otel odasında yapılan arama da ise sahtekârlıkla temin ettiği emarelerin bulunduğunu kaydetti.


Polis memuru Koçer, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapıldığını ifade ederek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için 2 gün süreyle poliste tutukluk kalmasını talep etti. Avukatı olmayan zanlının savunmasını “Çok pişmanım” diyerek yapmasının ardından Yargıç Usar talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

 

Polis uyarı yaptı

 

Öte yandan polis dün bir basın bildirisi yayımlayarak, Girne ve Gazimağusa’da piyasaya sahte 200 TL’lik banknotlar sürüldüğünün tespit edildiğini belirtti ve halkı dikkatli olmaları konusunda uyardı.


Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada, 9 ve 10 Kasım’da Girne ve Gazimağusa’da 200 TL’lik banknotlardan oluşan TL cinsi sahte paraların piyasaya sürüldüğü ve söz konusu sahte paraların “A 054 622 524 seri numaralı” olduğunun tespit edildiği belirtilerek bir kişinin tutuklandığı duyuruldu.


Polis açıklamasında, ellerinde bu seri numaralarıyla başlayan “Türk Lirası” cinsi para bulunan, bankalar, döviz şirketleri, finans kuruluşları, marketler ve vatandaşlar ile para alım-satımı ve değişimi yapacak kişi ve kurumların çok dikkatli olmaları, şüpheli gördükleri kişileri en yakın polis karakoluna bildirmeleri istendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık