Ana Sayfa Yurt Kalpazan iç çamaşırları kime aldığını söylemedi

Kalpazan iç çamaşırları kime aldığını söylemedi

Piyasaya sahte 200’lük süren Fuat Gürbulak’ın, paraları daha çok kadın iç çamaşırı, tayt ve parfümlere harcadığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 08:28
Kalpazan iç çamaşırları kime aldığını söylemedi

Sedef BOŞNAK

 

Türkiye’den gelir gelmez, ülkenin dört bir tarafına 200 TL’lik sahte banknot dağıtarak, sahtekarlıkla para ve eşya temin eden Fuat Gürbulak, dün, Gazimağusa’da mahkemeye çıkarılarak aleyhine tahkikat amaçlı 8 gün tutukluluk emri temin edildi.


Gürbulak’ın Girne, Lefkoşa ve Gazimağusa’da piyasaya sürdüğü sahte banknotlarla genellikle kadın iç çamaşırı, taytı ve parfümleri aldığı belirtilirken, bunları kim için aldığı belirlenemedi.


Soruşturmasını titiz bir şekilde sürdüren polis, bölgeye 10 tane 200 TL’lik banknot dağıttığından şüphe duyduğu Fuat Gürbulak’ın başka suç ortakları olabileceği üzerinde duruyor.


İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Kortaç’ı tanık olarak dinletti.


Tanık polis Mehmet Kortaç, zanlının, 8 Kasım 2012’de Türkiye’den ülkeye turist olarak geldiğini belirtti ve 9 Kasım 2012’de Girne’den Gazimağusa’ya bir taksiyle geldiğini, taksiciye A 054622524 seri numaralı sahte 200 TL’lik banknot verip ücretini ödedikten sonra para üstü olarak 80 TL’yi sahtekarlıkla temin ettiğini anlattı.


Zanlı Fuat Gürbulak’ın ayni gün içerisinde birçok işyerine girip, sahte banknot dağıttığını kaydeden Mehmet Kortaç, Gazimağusa’daki Eserer İç Giyim, Moda City, Ruso İç Giyim, D&P, Serena Butik ve Aslanköy’deki Emek Market’e de A 054622524 seri numaralı sahte 200’er TL’lik banknotları vererek, karşılığında 1 adet erkek atlet, bayan tayt, bayan gecelik ve iç çamaşırı, 2 adet bayan parfümü ve bir paket sigara aldığını söyledi.

 

Lefkoşa ve İskele’de de var

 

Zanlının ayrıca, aldığı ürünlerin bedelini ödedikten sonra konu işyeri sahiplerinden de toplam bin 96 TL’yi sahtekârlıkla aldığını anlatan Kortaç, Lefkoşa’da da başka seri numaralı sahte banknotların var olduğuna dair bilgi aldıklarını kaydetti.


On gündür tutuklu bulunan zanlıyı Girne polisinden teslim aldıklarını kaydeden Kortaç, İskele Polis Müdürlüğü’nün sorumluluk sahası içerisinde de sahte 200 TL’lik banknot çıktığını söyledi ve piyasada birçok sahte banknotun olabileceğine vurgu yaptı.


Mehmet Kortaç, meseleyle ilgili yaptığı soruşturma ve araştırmada, zanlının bir deste 200 TL’lik banknotla görüldüğünü ancak bu banknotlara henüz ulaşamadıklarını belirttikten sonra, tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 8 gün süre talep etti.


Mahkeme, istenen tutukluluk emrini verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık