Ana Sayfa Yurt Kalpazan mağdurları konuştu

Kalpazan mağdurları konuştu

Giyim mağazası sahibi Engin Eserer, piyasaya sahte para süren Fuat Gürbulak’ın kendisini de dolandırdığını belirtirken “20 TL tutarında iç çamaşırı alıp, sahte 200 TL verdi, 180 TL alıp gitti” dedi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2012 Salı 15:53
Kalpazan mağdurları konuştu

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa’da yirmi yıldır faaliyet gösteren Esrer İç Giyim Mağazası sahibi emekli öğretmen Engin Eserer, piyasaya çok sayıda sahte 200 TL’lik banknot sürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Fuat Gülbulak’ın, kendisini de dolandırdığını belirterek, yetkilileri önlem almaya çağırdı.


Polis ekiplerine minnettar olduğunu anlatan Engin Eserer, kan ağlayan esnafa dolandırıcıların darbe vurduğunu söyleyerek, halkın feryat içerisinde olduğunu belirtti ve “Yeter artık. Bıktık. Kıbrıs Türkü bunları hak etmiyor” diye isyan etti.


Yetkililere bir an evvel gerekli tedbiri alması için çağrıda bulunan Engin Eserer, “Bu böyle gitmez. Bıçak kemiğe dayandı.  Kıbrıs Türkü bunları hak etmiyor. Biz, Rumlarla bunun için savaşmadık. Özgür olmak ve refah içerisinde yaşamak için savaştık. Ben 94 gün Limasol’da esir kaldım. Bunları görmek için mi?” dedi.


Sahtekarların ülkede kol gezdiğini kaydeden Engin Eserer, çoğu günler siftah yapmadan dükkan kapattıklarını dile getirdi ve parasını kimden alacağını sordu ve şöyle devam etti:


“Kıbrıs esnafı kötü durumda. Meclisteki milletvekilleri birbirleriyle kavga edeceklerine, esnafın derdine çare bulsunlar. Esnaf batmış durumdadır. Birçoğu, ben de dahil olmak üzere borç içerisindedir. Yetkililerin, esnafın sorunlarını ne zaman ciddiye alıp çözüm üreteceğini merak ediyorum. Dükkanlarını yeni açan esnaf, 6 ay içerisinde kepenk indiriyor. Biz de zar zor ayakta duruyoruz.”


“Gazimağusa’daki özverili ve çalışkan polis memuru Hasan Özgüç’ün sayesinde Girne’de yakalanan sahtekar, dükkanıma geldi. Erkek iç giyim istedi. 20 TL tuttu. 200 TL’yi katlı olarak bana verdi. Kasaya koydum. Karşılığında 180 TL verdim. Dükkana müşteri girdi diye sevinirken, cebimizden para da verdik. Gün sonunda hesapları kapatacağımız zaman paranın sahte olduğunu anladık ve durumu polise bildirdik. Polis de gerekeni yaptı ve sahtekarı yakaladı.”


Bölgede geniş bir soruşturma başlatan Gazimağusa polisi, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık