Ana Sayfa Siyaset Kamu- Sen'den Ekonomik Pakete eleştiriler!

Kamu- Sen'den Ekonomik Pakete eleştiriler!

Kamu- Sen yaptığı açılama ile Ankara'da dün imzalanan ekonomik pakete eleştiriler getirdi. Başkan Mehmet Özkardaş imzalı açıklama şöyle:

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2012 Çarşamba 23:49
Kamu- Sen'den Ekonomik Pakete eleştiriler!

Kamu Çalışanları ve emekliler son beş yıldır artış alamıyorlar.

UBP’nin hükümet olduğu 19 Nisan 2009’dan bugüne cebinizdeki 100 TL. 60 TL.’ye indi.

Asgari ücretli açlık sınırının altında ve 2000’nin üzerinde esnaf iflas etmiş durumda… Çiftçi ,hayvancı,narenciyeci perişan durumda.Özel sektör çalışanları ise günde 10-12 saat çalıştırılarak sömürülmektedir…

Vergi Kaçakçılığı ve hukuksuzluk sıradanlaşmış! Yolsuzluklar, usulsüzlükler, mafyalaşmalar ve çeteleşmeler itibar görür olmuştur.

Milletvekili transferleri,yalakalık,partizanlık meslek halini almış…

Halkımız artık canından bezer hale getirilmiştir.

Kamu Hizmeti Komisyonu gibi bir kurum dahi siyasi hesaplaşmalara ve çıkarlara kurban edilmiş…

Hükümet ise hala kendi içinde koltuk kavgasında ve kim daha çok musluğun vanasını tutacak kavgasında.

Ülkemiz elimizden gidiyor ! KTHY batıranlar şimdi başka kurumları da elden çıkarmanın peşindeler.

Ercan da fıstık parasına ve içi boş sözleşmeyle elden çıkartıldı.

Mafyalarla, çetelerle,vergi hırsızlarıyla baş edemeyenler,hatta onlara sessiz kalanlar, her gün yeni zam ve fonlarla halkı iyice yoksullaştırmaktadırlar.

Sayın Başbakan yanına aldığı bakanlarıyla birlikte kimsemizin içeriğini bilmediği yeni bir ekonomik paketi büyük bir eda ile imzalamış!

Eminim ki paketin içeriğini kendi partisinden dahi birçok bakan ve milletvekili bilmiyordur. Halktan ve tüm örgütlerden kaçırılarak hazırlanan bu paketin halkımıza refah, istihdam ve canlılık getireceğine inanmıyoruz.

Özelleştirme kapsamında bir çok kurumun elden çıkartılmasını, sendikaların tertiplenerek etkisizleştirilmesini ve partizanlığı öngören bu pakette, özel sektör çalışanlarının, sendikalı olmasını ya da sömürülmesinin engellenmesini içeren hiçbir şey yoktur.

Yine bu pakette yolsuzluk dosyalarının üstüne gidilmesi ya da çalanlardan hesap sorulması yönünde de bir şey yoktur.

Paket tamamen kamu çalışanlarının gelirlerinin; ikramiye haklarının ve diğer sosyal haklarının özel sektörde sömürülen sendikasız çalışanların düzeyine indirmeye yönelik tasarruf tedbirleriyle kamu açıklarını kapatmaya yöneliktir.

Pakete göre kamu hakları daha da geriye götürülecek, vergiler ve zamlar artırılacaktır.

Bunun yanında ise özel sektörü destekleme adı altında yandaşlarına kaynakların aktarılmasına devam edilecektir.

UBP hükümetinin yapması gereken en doğru ve hayırlı iş; muhalefet partileriyle de anlaşarak, ülkemizin içine düştüğü bu acı tablonun nedeni olan yozlaşmış siyasi yapının değiştirilmesi için ve halkımızın önünü açacak; dürüst, bilgili gençlerin önünü açacak Siyasi Partiler Yasası ile Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nı değiştirip, transferleri önleyecek, nerden buldun yasasını çıkartacak, dokunulmazlıkları kaldıracak, çalanlardan hesap soracak yasal düzenlemeleri yaptıktan sonra erken seçime gitmektedir.

Temiz eller operasyonu başlatacağını açıklayan Sayın Başbakan’dan bu sözünü tutmasını beklemek herhalde saflık olacaktır!

Sanırız Sayın Başbakan, her baktığı dosyada yakınlarındaki bir çok ellerin de kirli olduğunu görüp, bu kadar kirli eli temizlemek isterken kendi ellerinin de kire bulaşacağından korktu. Böylece temiz eller operasyonu da başlayamadan bitti.

Bizdeki düzen işte böyledir. Nereden tutmak isterseniz, sizinde eliniz kirlenir.

İşte biz bunun için tüm olumsuzluklara kapıları kapatacak yeni bir sistem oluşsun ve hemen sonrasında erken seçime gidilsin diyoruz. Yoksa “Aynı hamam aynı tas” devam edecektir.

Mehmet Özkardaş

Genel Başkan

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

EROĞLU , TAŞKINKÖY VE GÖÇMENKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık