Ana Sayfa Yurt Kanal SİM televizyonu Türksat'tan ayrılıyor

Kanal SİM televizyonu Türksat'tan ayrılıyor

Kanal SİM televizyonu, yarın gece yarısından itibaren Türksat uydusu üzerinden sürdürülen yayınlarını sonlandırma kararı aldı.

Giriş Tarihi: 29 Mart 2016 Salı 09:53
Kanal SİM televizyonu Türksat'tan ayrılıyor

Kanal SİM televizyonu, yarın gece yarısından itibaren Türksat uydusu üzerinden sürdürülen yayınlarını sonlandırma kararı aldı.

Kanal Sim bundan böyle analog yayınlarından, DVBT’den ve internetten izlenmeye devam edilebilecek.

Kanal SİM Genel Yayın Yönetmeni Sami Özuslu yaptığı açıklamada, 2 Nisan’da 7’nci yayın yılını geride bırakmaya hazırlanan Kanal Sim’in yayın mecralarında bazı değişikliklere gideceklerini duyurdu.

Özuslu, genelde ülkedeki ekonomik daralma, özelde ise Kıbrıs Türk televizyonlarının yaşadığı haksız rekabet koşullarının önüne geçilememesi nedeniyle, 2010 yılbaşından bu yana Türksat uydusu üzerinden sürdürülen yayınlarını sonlandıracaklarını belirtti.

NASIL İZLENEBİLECEK?

Televizyonun bundan böyle de hem ülkede hem de dünyanın her yerinde erişilebilir olmaya devam edeceğine işaret eden Özuslu, Kanal SİM’in nasıl izlenebileceği konusunda şu bilgileri paylaştı:

“29 Mart Salı gece yarısından itibaren Kanal SİM Kıbrıs’tan ‘normal anten’le, yani analog yayınlardan izlenmeye devam edilebileceği gibi, tüm Kıbrıs Türk televizyonlarının ve -dağ engeli olmayan yerlerde- tüm Kıbrıs Rum kanallarının da yer aldığı, yüksek kaliteli DVBT’den, yani karasal dijital yayınlardan da izlemek mümkün olacaktır. Bütün Avrupa ülkelerinde ve Güney Kıbrıs’ta 5 yıldır uygulanan DVBT –yani karasal dijital- yayınları izleyebilmek için dijital televizyonlarda bir ‘normal anten’ yeterlidir.

Dijital olmayan televizyonlarda ise ‘set top box’ adı verilen, küçük ve ucuz bir parçayı monte etmek yeterli olacaktır.

Bunun yanı sıra Kanal SİM, geleceğin egemen TV platformu internet üzerinden de izlenebilmekte, ülkemizin ilk ve tek video portalı ile dünyanın her noktasına ulaşabilmektedir. 9000’e ulaşan video sayısıyla internette www.kanalsim.com adresinden ve bütün akıllı uygulamalarda ücretsiz SİM MOBILE uygulamalarından takip edilebilen Kanal SİM, sadece canlı yayınları değil, izleyiciye dilediği zaman ve dilediği yerde program, haber, belgesel izleme imkanı sunuyor.”

Kanal SİM Genel Yayın Yönetmeni Sami Özuslu, “Kıbrıs’ın Çok Taraflı Haber Kanalı” prensibi, barış gazeteciliği ve etik başta olmak üzere ilkeli duruşu ve çizgisiyle yayınlarını sürdüren televizyonun alternatif yayıncılık anlayışıyla yoluna devam ettiğini de kaydederek, bugüne dek maddi-manevi destek veren, emek veren, izleyen, eleştiren, yüreklendiren herkese teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık