Ana Sayfa Yurt Kanlar içinde kaldı

Kanlar içinde kaldı

Kendisinden boşanmak isteyen eşinin kafasına defalarca ütüyle vurduktan sonra evden kaçtı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2013 Salı 08:11
Kanlar içinde kaldı

Elmas TOKAY

 

Lefkoşa Surlariçi’nde özellikle son zamanlarda artan kadına şiddet olaylarına dün bir yenisi daha eklendi.


39 yaşındaki Murat Gürcan, eşi R.G.’nin, sürekli dışarıya çıktığı ve boşanma davası açtığı gerekçesiyle dün sabaha karşı çılgına döndü.


Evdeki ütüyü alan Murat Gürcan, eşinin kafasına defalarca vurarak ciddi şekilde darbetti.


Hastaneye kaldırılan kadının kafasına 5 dikiş atıldı. Evden kaçan Murat Gürcan, kısa bir süre sonra Lefkoşa Adli Şube ekipleri tarafından yakalandı. Dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Gürcan hakkında bir gün tutukluluk emri alındı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Damla Güçlü hazır bulundu.


Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde polis memuru olarak görev yapan ve meselenin tahkikatını yürüten Tural Güneralp, iddia makamının tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Polis memuru Güneralp, zanlı Murat Gürcan’ın daha önce de eşini darp ettiği ve eşinin şikayeti üzerine polis tarafından kendisine ihtarda bulunulduğunu söyledi.


Ancak zanlı Gürcan’ın bu suçu dün sabaha karşı yine işlediğine dikkat çeken Güneralp, zanlının tespit edilerek yakalandığını kaydetti.

 

Polis: Kadına şiddette artış var


Son zamanlarda kadına karşı şiddet olaylarının artığına değinen Güneralp, bu aşamada zanlı Gürcan’ın bir gün süreyle tahkikat amaçlı tutuklu kalmasını talep etti.


Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit de, bu talebe itiraz olmaması üzerine, sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini dikkate alarak, istenilen tutukluluk emrini verdi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık