Ana Sayfa Yurt Kanunsuz ava işlem!

Kanunsuz ava işlem!

Kalkanlı Çöplük bölgesinde önceki gün avlanan 3 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2012 Salı 19:36
Kanunsuz ava işlem!

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, önceki gün saat 10.30 sıralarında E.B (E-31), A.T’ye (E-27) ait araç içerisinden tasarrufunda bulundurduğu A.T’ye ait av tüfeği ile bir el ateş edip avlandı.

 

 

Emare olarak aldı


Konu av tüfeği ve av tüfeği içerisindeki bulunan bir adet boş bir adet canlı av fişekleri emare olarak alan polis, araç içerisinde bulunan R.B’ye (E-63) ait av tüfeği ve 27 adet canlı fişek ile avcı yeleği içerisindeki ateşli silah ile iki adet av kuşunu; A.T’nin tasarrufundaki 21 adet canlı fişek ve aracı da emare olarak aldı.

 

 

Polis, R.B hakkında da adına kayıtlı bulunan av tüfeğini ikametgahında güven altında tutmayıp yasal olarak silahı tasarrufunda bulundurma hakkına sahip olmayan E.B’nin eline geçip avlanmasına sebebiyet vermekten yasal işlem başlattı.

 

 

Ava kapalı bölgede avlandılar


Öte yandan Yiğitler’de Taşocaklar bölgesinin 1 km güneyinde ava kapalı alan içerisinde avlanan iki kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

 

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, önceki gün sabah N.Ö (E-32) ve B.Ö (E-33) ava kapalı alan içerisinde avlanırken tespit edildiler. Adı edilenlerin tasarruflarında bulunan av tüfekleri, 29 adet canlı av fişeği,1 adet avcı yeleği, 1 adet askılık ile 2 adet yeni vurulmuş av kuşu emare olarak alındı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık