Ana Sayfa Gündem KARAR: 4 YIL HAPİS

KARAR: 4 YIL HAPİS

6 yaşındaki İbrahim Dönekli’nin ölümüne neden olan araç sürücüsü Ömer Akan’ın istinaf kararı açıklandı. Akanın 4 yıllık hapis cezası onaylandı.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2018 Perşembe 08:38
KARAR: 4 YIL HAPİS

Lefke - Güzelyurt Anayolu üzerinde 16 Haziran 2016 tarihinde saat 13.30 sıralarında meydana gelen kazada okul otobüsünden inip yaya olarak yolu karşıya geçmeye çalışan Elif Sultan Dönekli ile İbrahim Dönekli kardeşlere çarparak 6 yaşındaki İbrahim Dönekli’nin ölümüne neden olan araç sürücüsü Ömer Akan’ın istinaf kararı açıklandı. Akanın 4 yıllık hapis cezası onaylandı. Mahkeme sonunda görüntü almaya çalışan basın mensuplarına sanığın anne, baba ve kardeşleri saldırırken ağza alınmayacak sözler sarf ettiler.


Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Başkan Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay ve Yargıç Murat Soytaç tarafından 4 yıl hapis cezasına çarptırılan sanık Ömer Akan’ın süreyi çok bulup istinafa başvurması üzerine yeniden Yargıtay Ceza Mahkemesi tarafından değerlendirilmesinin ardından dün kararı açıklandı.

Başkanlığı Ahmet Kalkan’ın yaptığı ve üyeler Bertan Özerdağ, Peri Hakkı’Dan oluşan heyet sanığın alt mahkeme tarafından verilen 4 yıllık hapis cezasının yerinde olduğuna ve bir hata olmadığına bulgu yaparak verilen kararı onadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık