Ana Sayfa Yurt Kaşif, Reşat Akar'a konuştu!

Kaşif, Reşat Akar'a konuştu!

UBP Lefkoşa milletvekili Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif, Reşat Akar'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Kıbrıs Tv'de yayınlanan "Son Durum" programdan satır başları...

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2012 Çarşamba 00:16
Kaşif, Reşat Akar'a konuştu!

UBP Lefkoşa milletvekili Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif, KIbrıs TV'de Reşat Akar'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

İşte programdan satır başları...


Reşat Akar : İrsen Küçük'ün Parti başkanlıını tanımıyoruz dediniz. Siz genel başkanı yargıya götürdünüz diye parti sizi disipline götürebilir mi?

Biz başbakanı yargıya götürmedik. UBP'yi yargıya götürmedik. 28. maddeye göre yapılan yanlışlığı yargıya götürdük. Kurultay akşamı Küçük divan başkanına  " sen neticeyi ilet itirazı olan mahkemeye gitsin" dedi. Şimdi konu yargıda verilen karara saygı duyacağız. 

Peki 14 oyluk bir üstünlüğü var. Küçük'ün siz 2. tur için neye güveniyorsunuz?

Bayram süresince bölgeleri gezdim vatandaşlarla birlikte oldum. Vatandaşımızın üzrindeki baskının kalktığını gördüm. Vatandaşa güven geldi herkes konuşmaya başladı. Dlege, "böyle olacağını bilseydim oyumu size verirdim" dedi.

Bu inancımla halkımıza delegeye güveniyorum yoluma devam ediyorum.


Mahkemeye başvurmak doğru muydu?

Neden UBP Tüzüğüne saygı göstermiyorlar. Bizden saygı bekliyorlar. Yargı herkese açıktır, Eğer yargıya gidilmeyecekse o zaman ülkenin düzeni nasıl olur? 

Diyelim ki mahkeme talebinizi geçerli saymadı.  Yeniden olağan üstü kurultaya gidilirmi? Yada ne olur?

Ancak ölüm ve sağlık vb. durumlarında olağanüstü kurultaya gidilebilir. Yasalarımıza anayasamıza uymayacaksak ( UBP tüzüğü) 2. turu herşeye rağmen yapmayacaksak gerekli tedbirler alınacak. Şimdi bunları konuşmak için erken. Bizim hareket tarzımız kişisel değil ekip işi. 

Kaşif kazanırsa ne değişecek?

Sihirli deynek yok elimizde öyle birşeye de gerek yok.

İlk olarak insanımızın sosyo ekonomik durumunu düzeltmeyi planlıyoruz. İlk hedefimiz sosyo ekonomik durumu normalleştirmek. Maaşlar donduruldu maaşlar geriye gitti. Birçok işsizimiz var. Ülkenin kendi değerlerini harekete geçirerek ülke insanının refahını artırabiliriz.

Biz kurultaya giderken genel seçime gider gibi hazırlandık.


Bayramda herkes Lefkoşa'daki rezaleti gördü.   Ülke salgın bir hastalığa gidiyor ne düşünüyorsunuz.


Kabinede çalışırkende bu sorunla karşılaştık. Basit salgınların yanı sıra ciddi hastalıklarla karşılaşma olasılığı var. Yetkililerin biran evvel bu sorunu çözmesi lazım. Çok uzadı.


Bakanlar kurulunun idaresi geçersiz mi? Yasak var ama uyulmuyor!


Bizler karşı çıkarsak sivil otorite buna uyar. Gerekli önlemler alınır. Bu ciddi bir mesele. Çalışan da haklı, zor durumda. 

Reşat Akar: Bence bu salgın durumu olağanüstü hal durumudur. Yekililer sessiz kalmamalı. Gerekirse olağanüstü hal ilan edilmeli. 

Sistemli bir toplama yok. Temizlik Seferberlik ilan edilmeli. Grev yasağıyla değil seberberlikle çözülür bu sorun!

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık