Ana Sayfa Siyaset Kaşif’in tek görevi susmak

Kaşif’in tek görevi susmak

Veziroğlu, mahkemeye intikal eden bir konu hakkında Kaşif’in açıklama yapamayacağını, bu yüzden soru sorulmamasını istedi ve “Kaşif’in tek görevinin susmak” olduğunu vurguladı.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2012 Çarşamba 15:22
Kaşif’in tek görevi susmak

Lefkoşa Kaza Mahkemesi, UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’in, UBP Kurultayı’nda alınan Divan kararı ile ilgili yaptığı itirazı ve “İrsen Küçük’ün genel başkanlık yetkilerinin durdurulması” istemini haklı bularak, İrsen Küçük’ün tüm genel başkanlık yetkilerini durdurdu.

 

Kararın açıklanmasının ardından basın toplantısı düzenleyen Ahmet Kaşif’in avukatlarından Fuat Veziroğlu, davanın kazanılmadığını, sadece ara emri kararı alındığını, bu kararın da “üzerine yatmadan” esas davanın bir an önce sonuçlanması için çalışacaklarını söyledi.

 

Ahmet Kaşif’e soru sorulmamasını istemeyen Veziroğlu, “Kaşif’in dava süresince tek görevi susmaktır” dedi.

 

Ara emrinin geçici bir süreliğine verildiğini, esas davanın en geç 2 hafta içerisinde görüşülüp karara bağlanmasını istediklerini, ancak karşı tarafın avukatlarının bu ara emri kararını istinafa götürebileceğini ifade eden Veziroğlu, yargıya güvenlerinin tam olduğunu, bunu ara emri duruşmasını kazansalar da kaybetseler de söyleyeceklerini vurguladı.

 

“Yargımıza güveniyoruz” diyen Veziroğlu, bir dava görülürken önemli olanın davayı kazanmak veya kaybetmek değil, önemli olanın hakimin kararını kanuna ve vicdana uygun vermesi olduğunu vurguladı.

 

Bu neticeyi almak için uzun ve yoğun bir hukuksal çalışma yaptıklarını, duruşmaları en kıdemli olarak kendisinin yürüttüğünü ancak çalışmaları avukatlar Yunsal İlhan, Hasan Yücelen ve Münir Doratlı ile birlikte yürüttüklerini ifade eden Veziroğlu, alınan ara emri kararının geçici bir süreç olduğunu, ara emri kararının; esas davanın karara bağlanmasına kadar olduğunu söyledi.

 

Veziroğlu, ara emri kararının kimin haklı veya haksız olduğunu ortaya koymadığını, davanın, esası dinlendikten sonra karara bağlanacağını ifade etti.

 

Ara emri alan tarafın bir adım öne geçtiğini, alınan kararın üstüne yatabileceğini, ancak kendilerinin böyle bir niyetinin olmadığını, davanın esasının bir an önce görüşülüp karara bağlanması için çalışacaklarını ve hakime de yardımcı olacaklarını ifade eden Veziroğlu, davanın tahminen en fazla iki hafta içinde dinlenip karara bağlanmasını beklediklerini kaydetti.

 

Veziroğlu, mahkemeye intikal eden bir konu hakkında Kaşif’in açıklama yapamayacağını, bu yüzden soru sorulmamasını istedi ve “Kaşif’in tek görevinin susmak” olduğunu vurguladı.

 

Basın toplantısında yer alan Ahmet Kaşif de, Vezioğlu’nun bu konuşmasının ardından sadece “çok teşekkür ederim” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık