Ana Sayfa Teknoloji Kasırga mağdurlarına iletişim desteği

Kasırga mağdurlarına iletişim desteği

Kuzey Kıbrıs Turkcell, kasırga felaketinin yaşandığı ABD’de 123 müşterisinin olduğunu açıkladı:

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2012 Perşembe 14:46
Kasırga mağdurlarına iletişim desteği

Kuzey Kıbrıs Turkcell, Sandy Kasırgası sırasında ABD’de bulunan tüm müşterilerine destek sağladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) kuzeydoğu eyaletlerinin bugüne kadar gördüğü en şiddetli kasırga olan Sandy’den, Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterilerinin de etkilendiği açıklandı. Kuzey Kıbrıs Turkcell, felaketin yaşandığı ABD’de, 123 müşterisinin olduğunu belirterek, “ABD’nin tüm eyaletlerinde bulunan Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterilerine destek olmak adına yurtdışında yaptıkları görüşmeler hediye edilmiştir” açıklamasını yaptı.

 

Açıklamada şu detaylara yer verildi:

“ABD’de bulunan faturalı Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterilerinin bu dönemde yaptıkları kullanımlar faturalarına yansıtılmamış, faturasız hat müşterisine ise 1000 kontör hediye edilmiştir”

 

En şiddetli kasırga

Toplam 23 eyalette etkili olan Sandy Kasırgası, New York şehrinde araç ve metro tünellerini sulara boğdu. New Jersey’deki kumarhane şehri Atlantic City de su altında kaldı. Binlerce ev yine su altında kalırken, New York'ta bazı evlerde su baskını sebebiyle yangın çıktı, can kayıpları yaşandı. Güney Carolina eyaletinden Kanada sınırına kadar geniş bir alanda etkili olan Sandy özellikle New York ve New Jersey eyaletleri ile Philedelphia şehrinde bugüne kadar görülen en şiddetli kasırga olarak tarihe geçti. Özellikle, uzun bayram tatili nedeniyle, önemli sayıda Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterisinin de Amerika Birleşik Devletleri’ne gittiği öğrenildi.

 

Ayrıca, ABD’de yaşamını sürdürenlerle birlikte, toplam 123 kişinin, Kuzey Kıbrıs Turkcell hattı kullandığının tespit edildiği açıklandı.

 

“ABD’de olan tüm müşterilerimizin iletişim ihtiyaçlarına katkı sağlamak adına yurtdışında bedava kullanım imkânı sağladık” diyen Kuzey Kıbrıs Turkcell yetkilileri, bu desteğin geçmişte, Van depremi ve yurt dışındaki sıkıntı yaşayan diğer abonelere de verildiğini anımsattı, “Kuzey Kıbrıs Turkcell, yaşamın sevinçleri kadar sıkıntılarını da paylaşmak adına müşterilerinin yanında olma misyonunu sürdürecektir” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık