Ana Sayfa Dünya Katar'ı teröre destek vermekle suçluyorlar.

Katar'ı teröre destek vermekle suçluyorlar.

ABD Başkanı Trump'un 20.21 Mayıs Riyad'a yaptığı ziyaret sonrası 7 Ülke Katar'a kapılarını kapattı.Irak ve Suriye'yi düşüren ABD'de sıra Katar'a geldi.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2017 Salı 15:34
Katar'ı teröre destek vermekle suçluyorlar.
Katar'dan uzlaşma mesajı

Yedi ülkenin diplomatik ilişkilerini kestiği Katar, Körfez'de oluşan krizin hafiflemesi için taraf ülkelere uzlaşma çağrısı yaptı.

Katar'dan uzlaşma mesajı

Altı Arap ülkesinin diplomatik ilişkileri kestiği KatarKörfez'de oluşan krizin hafiflemesi için diğer ülkelere uzlaşma çağrısında bulundu.

ARAP ÜLKELERİ KATAR'LA İLİŞKİLERİ KESTİ

Dün patlayan krizde Suudi ArabistanMısır, BAE, Bahreyn ile Yemen hükümetleri, Libya'daki Tobruk yönetimi ve Maldivler Katar'la tüm ilişkileri kesti. Gerekçe olarak da bu ülkenin terör örgütlerini barındırarak teröre destek vermesi, basın yayın organlarında terör örgütleri propagandası yapması ve İran'a yakın tutum sergilemesi gösterildi.SUUDİ ARABİSTAN SINIRI KAPANDI

Söz konusu ülkeler, Katar ile kara, hava ve denizden bağlantılarını ve diplomatik ilişkilerini kestiklerini açıkladı. Katar'ın tek kara bağlantısı olan Suudi Arabistan sınırı kapandı, gıda kamyonları mahsur kaldı. Petrol-doğalgaz zengini bölgede patlak veren kriz, ABD Başkanı Trump'ın 20-21 Mayıs'taki Riyad ziyareti sonrasına denk geldi. Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan 'diplomatik' kriz devam ederken Umman Sultanlığı'ndan Katar'a sürpriz bir ziyaret gerçekleşti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık