Ana Sayfa Gündem KATİL KOCAYA MÜEBBET!

KATİL KOCAYA MÜEBBET!

Eşini beş yerinden bıçaklayarak öldüren Özgür Okumuş’a müebbet hapis cezası verildi

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2018 Çarşamba 08:08
KATİL KOCAYA MÜEBBET!

Eşini beş yerinden bıçaklayarak öldüren Özgür Okumuş’a müebbet hapis cezası verildi. Mağusa'da 2017 Nisan ayında Yemen Kahvesi önünde eşi Burcu Okumuş'u 5 yerinden bıçaklayarak öldüren Özgür Okumuş planlı cinayet, adam öldürme ve kanunsuz bıçak taşıma davalarından suçlu bulundu. Özgür Okumuş Taammüden adam öldürme davasından müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

AKSUN: KİMSENİN TOPLUMUN HUZURUNU KAÇIRIP GÜVENSİZLİĞE İTMEYE HAKKI YOKTUR

Sanığın Ceza Yasası’ndaki en ağır suçu işlediğini belirten Yargıç Aksun, kişilerin yaşam hakkına sahip olduğunu sanığın ise planladığı soğukkanlı cinayet ile öç alma amacı ile eşini sokak ortasında güpegündüz öldürdüğünü kaydetti. Sanığın kendi adaletini dikte edercesine işlediği bu suçun hoşgörü ile karşılanmasının imkansız olduğunu kaydeden Aksun, bu olayda en acı olanın ise yaşama hakkı elinden alınan Burcu Okumuş’un geri getirilemeyecek oluşu olduğunu söyledi. Aksun, ülkede çalışmak için bulunan sanığın sokak ortasında işlediği cinayet ile sadece hakkı olmayan bir şekilde bir cana kastetmediğini cinayetin sokak ortasında yaşanmasının ülkede infiale neden olduğunu belirtti. Hiç kimsenin ülke huzurunu bozup ülke insanının sokakta yürürken sokakların güvensiz olduğu hissine kapılmasına neden olmaya hakkının olmadığını söyleyen Aksun, sanığın toplum üzerinde yarattığı bu travmatik etkiyi sanığın aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

AKÇAKAYA: ALDIĞI CEZA İLE İÇİMİZE BİR NEBZE SU SERPİLDİ

Kararın ardından konuşan Burcu Okumuş’un babası Yaşar Akçakaya18 Nisan tarihinde yüreklerine hiç sönmeyecek bir ateş düştüğünü ve o günden beri gece ile gündüzü acı ile tatlıyı ayırt edemez hale geldiklerini söyledi. Özgür Okumuş’un yaşattığı vahşeti basit bir namus kavramına çektiğini söyleyen Akçakaya, KKTC’nin bağımsız mahkemelerine ve davada görev alan Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz ile tahkikat subayı Serkan Bulak’a ve davalarını benimseyip duyarlılık gösteren KKTC halkına teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık