Ana Sayfa Gündem Kayıp aranıyor!

Kayıp aranıyor!

Ağır romatizma hastası 19 yaşındaki Hatice Şahbaz, önceki sabah ayrıldığı evine bir daha geri dönmedi

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2012 Salı 10:36
Kayıp aranıyor!

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’ya bağlı Korkuteli köyünde yaşayan ve Lupiz (Ağır romatizma) hastası olan 19 yaşındaki Hatice Şahbaz, önceki gün sabah ayrıldığı evine bir daha geri dönmedi.

 

Ailesine hiçbir haber bırakmadan evden ayrılan Şahbaz, günlük kullanması gereken ilaçlarını da yanına almadan sırra kadem bastı.

 

Polis ve yakınları tarafından her yerde aranan Hatice Şahbaz’ın dün sabah Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde evden ayrıldığını bilmeyen bir yakını tarafından görüldüğü öğrenildi.

 

Annesi Meryem Şahbaz’ın ev hanımı, babası İbrahim Şahbaz’ın da bir okulda temizlik görevlisi olduğu öğrenilen Hatice’nin, daha öncede evden ayrılarak akrabalarına gittiği, ancak durumu ailesine bildirdiği kaydedildi.

 

Gazetemiz KIBRIS’a konuşan ve kızının bulunması için herkesten yardım talep eden acılı anne Meryem Şahbaz, canı gibi sevdiği kızının önceki gün sabah 07.05 ve 08.05 saatleri arasında evden ayrıldığını söyledi.

 

Kızının kendilerinin evde olmadığı sırada evden ayrıldığını kaydeden anne Şahbaz, kızının evden ayrılırken ne her gün kullanması gereken ilaçlarını aldığını ne de bir not bıraktığını dile getirdi.

 

Telefonunu kaç kez aramalarına rağmen kızı Hatice’ye bir türlü ulaşamadıklarını anlatan Meryem Şahbaz, akrabalarının birinin dün sabah kızını Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde gördüğünü ancak durumu bilmediği için kendilerine haber vermediğini ifade etti.

 

Kızının çok fazla arkadaşı olmadığını anlatan Şahbaz, hastalığından dolayı da 2 yıl önce okulu bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

 

Kızına bugüne kadar ne kötü bir söz ne de bir tokat attığını dile getiren acılı anne, “Ne olur bizi ara bir haber ver, istediğin bir şey varsa söyle, çözüm bulalım” diyerek gözyaşları arasında kızına seslendi.

 

Tek tesellisinin kızının yaşadığını bilmek olduğunu dile getiren Meryem Şahbaz, kıznın bir an önce eve dönmesini istedi ve kızını görenlerin polise bildirmesini talep etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

HOLİGANLAR MAHKEMEDE

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık