Ana Sayfa Yurt Kayıp para aranıyor

Kayıp para aranıyor

Ruşen Ertosun’un Alsancak’taki evinden çalınan parayla ilgili olarak tutuklanan Ömür Ersoylu ve Arzu Diner 4 gün daha tutuklu kalacak.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2012 Salı 08:24
Kayıp para aranıyor

Elmas TOKAY

 

Alsancak’ta 8 - 9 Eylül 2012 tarihleri arasında Ruşen Ertosun’un evinden çalınan 80 bin İngiliz Sterlini, 23 bin TL ve 3 bin Euro’nun büyük bir kısmı, Girne Polis Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı geniş çaplı soruşturma sonrasında Lapta’daki bir otel odasında bulunmasının ardından, geriye kalan paranın bulunması için çalışmalar devam ediyor.


Meseleyle bağlantılı olarak kısa bir süre önce tutuklanan ve paranın bulunmasının ardından suçlarını kabul eden Ömür Ersoylu ve Arzu Diner, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.


Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır’ın huzurunda görüşülen davada, Başsavcılık adına Savcı Özlem Tümer hazır bulunurken, zanlıların savunmasını Avukat Mustafa Şener üstlendi.


Meselenin tahkikat sorumlusu, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mete Erdinç mahkemede verdiği yeminli şahadette,  zanlılar Ömür Ersoylu ve Arzu Diner’in 8 - 9 Eylül tarihlerinde Alsancak’ta Ruşen Ertosun’a ait ikametgahta meydana gelen “ev açma” ve “ikametgahtan sirkat” meselesinden methaldar olduğunu söyledi.


Polis memuru Mete Erdinç, bir kısım paranın bulunmasının ardından zanlıların birer gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini söyledi. Bulunan paranın yanı sıra, bir kısım paranın ve emarenin kayıp olduğunu söyleyen Erdinç, bu aşamada zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


Bu talebe itiraz olmaması üzerine Yargıç Şerife Katip Kır da, olayın ciddiyetine ve tahkikat memurunun şahadetini dikkate alarak, zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık