Ana Sayfa Teknoloji Kayıtsız hatlar 1 Aralık'ta kapatılacak

Kayıtsız hatlar 1 Aralık'ta kapatılacak

Elektronik Haberleşme Yasası gereği, kimlik kaydı yaptırmayan ve 3 aydan uzun süre kullanılan tüm faturasız GSM hatlarının 1 Aralık 2015’ten itibaren kapatılacağı açıklandı.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2015 Salı 14:24
Kayıtsız hatlar 1 Aralık'ta kapatılacak

Yasanın, Kuzey Kıbrıs’taki tüm faturasız (kontörlü) hat kullanan müşterileri kapsadığı belirtildi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell bir açıklama yaparak, müşterilerinin mağdur olmaması için, faturasız hat kullanan tüm müşterilerini kimlik kaydı yaptırmaya davet etti.

Yasa gereği “kayıt zorunluluk süreci”nin başladığı belirtilen açıklamada, yeni satın alınan faturasız hatların kayıt yaptırmak için 3 aylık süresi olacağına da dikkat çekildi.

“Yasa gereği kapama işlemi kayıt yapılmayan hatlar için 1 Aralık 2015 itibariyle başlatılacaktır” denen Kuzey Kıbrıs Turkcell açıklamasında, “Mevcut faturasız hat abonelerimiz, 90 günden uzun süredir müşterimizse ve hattına kayıt yaptırmamışsa, 1 Aralık 2015 tarihinde otomatik olarak sistem tarafından kapatılacaktır. Bu tarihten sonra da kayıt yaptırmayan faturasız hatlar rutin olarak kapatılmaya devam edecektir. Bu nedenle faturasız hatların yasa gereği kayıt yaptırması gerekmektedir” uyarısı yapıldı.

Uygulama, yasa gereği tüm GSM operatörlerini kapsıyor.

SMS’le (Kısa mesaj) de kayıt yapılabiliyor


Kuzey Kıbrıs Turkcell faturasız hat kullanıcılarının SMS (kısa mesaj) ile kayıt yapabileceklerini açıkladı.

‘’Faturasız hat kullanıcılarının kimlik kaydı yapabilmeleri için Ad, soyad, kimlik kartı numarası ve kimlik türü bilgilerini aralarında bir boşluk bırakarak yazıp, 1234 kısa mesaj numarasına ücretsiz SMS göndermeleri yeterli olacaktır. Örnek SMS içeriği: ECE AK 333333 KIMLIK.’’

Ayrıca Kuzey Kıbrıs Turkcell İletişim Merkezleri ve Çağrı Merkezi’nden de kimlik kaydının yapılabileceği belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık