Ana Sayfa Yurt Kaymakam kuraları çekildi

Kaymakam kuraları çekildi

65 kaymakam görev yapacakları yerin kurasını çekti.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2013 Salı 20:37
Kaymakam kuraları çekildi

İçişleri Bakanı Muammer Güler, TOBB Konferans Salonu'nda düzenlenen 98. Dönem Kaymakamlık Kura Töreni'nde, kaymakam adaylarına seslendi.

Törene, 26. Dönem Kaymakamlık Kursu'ndan 77. döneme kadar çeşitli dönemlerde söz konusu kursu alan bakanların ve bürokratların katıldığını dile getiren Güler, kendisinin de kursu bitirdiğini hatırlattı.

Kaymakam adaylarına hayırlı olsun dileklerini ileten Bakan Güler, kamu yönetiminin en önemli görevlerinden biri olan mülki idare amirliğine atılan kaymakam adaylarını kutladı.

Kaymakam adaylarının kura çekiminin ardından ilçelerine giderek mesleğe adım atacaklarını belirten Güler, kendisinin de geçmişte aynı duygu ve heyecanı yaşadığını söyledi.

Konuşmasının ardından Bakan Güler, ilk üç dereceye giren kaymakam adaylarına sertifikalarını verdi.

Kuralar çekildi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajlarının okunduğu, dönem birincisi Ömer Faruk Çelik'in de konuştuğu törenin sonunda kaymakam adayları tek tek sahneye gelerek göreve başlayacakları ilçelerin kurasını çekti. Kura çekimi sırasında kaymakam adaylarının yakınlarının heyecanlandıkları gözlendi.

Kaymakamlık Adaylığı Sınavı'nı kazanan ikisi kadın 65 kaymakam adayı, çok sayıda stajdan geçti. Bir yıl süreyle yurt dışına da gönderilen kaymakam adayları dönüşlerinde 4,5 ay süren kaymakam vekilliği stajı yaptı. Stajın ardından kaymakam adaylarının 11 Şubat'ta başladıkları Kaymakamlık Kursu  5 Temmuz'da  sona erecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık