Ana Sayfa Yurt Kaymakamı da durduracağız

Kaymakamı da durduracağız

BES Başkanı Bozat, belediyedeki sorunların çözümü konusunda ortaya konulan önerilerin derhal hayata geçirilmesini istedi ve uyardı:

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2012 Cumartesi 10:04
Kaymakamı da durduracağız

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanlarının, LTB Başkanı ve Meclis Üyeleri önerilerinin hayata geçirildiği an işbaşı yapmaya hazır olduğunu bildirdi.


Bozat, çalışanların, İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigorta yatırımlarının çözüldüğü, emeğinin karşılığı olan maaşlarının garanti altına aldığı ve “sözde” olarak nitelediği önerilerin fiilen hayata geçirildiği an hemen işbaşı yapacaklarını belirterek, “O güne dek Lefkoşa Kaymakamlığının bilinçsiz, Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Referandum Yasasına ters uygulamalarına belediyenin ve belediye çalışanlarının verdiği çöp, kanalizasyon, ilaçlama, denetim ve benzeri hizmetlerin verilmesine izin vermeyeceklerini” ileri sürdü.


BES Yönetim Kurulu’nun dün toplanıp bazı kararlar almasının ardından yazılı açıklama yapan Bozat, “sorunlarının çözüldüğü an hemen iş başı yapıp Lefkoşa’yı başkente yakışır “pırıl pırıl, mis kokan bir kent yapacakları” sözünü verdi.


Bozat, BES Yönetim Kurulunun dün yaptığı toplantıda aldığı kararları şöyle sıraladı:


“Belediye çalışanları Lefkoşa’yı Başkente yakışır bir kent yapmaya hazırdır.


Sabrımızın sonuna gelinmiştir. BES ve çalışanlar sorunların çözümünde engel değildir. Söz veriyoruz. LTB Başkanı ve Meclis Üyeleri Belediye çalışanının İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigorta yatırımlarını çözdüğü an emeğinin karşılığı maaşlarını garanti altına aldığı an ve sözde önerilerini fiilen hayata geçirdiği an hemen işbaşı yapacağız.


Lefkoşa hak ettiği temizliği ve hizmeti alacaktır. O güne dek Lefkoşa Kaymakamlığının bilinçsiz, Toplu İş Sözleşmesi Grev ve referandum yasasına ters uygulamalarına belediyenin ve belediye çalışanlarının verdiği hizmetlerin (çöp, kanalizasyon, İlaçlama, denetim, v.s.) verilmesine izin vermeyeceğimizi kamuoyuna duyururuz.”

 

Bazı muhtarlardan BES’e tepki

 

Lefkoşa belediye sınırları içerisinde görev yapan bazı muhtarlar, BES’in yaptığı, “Kaymakamlık kontrol ve denetiminde muhtarlıklarca yürütülen temizlik hizmetlerinin engellenmesi” yönündeki açıklamasını kınadı.


Lefkoşa Belediye sınırları içerisinde görev yapan bazı muhtarlar yaptıkları yazılı açıklamada, LTB’deki sorunların Belediye İdaresi ile Belediye Çalışanları Sendikası arasında sağduyu ile masada çözümlenmesi, Lefkoşa halkına hak ettikleri hizmetin verilmesi ve çalışanların da yasal ve sosyal haklarını almaları gerektiğini bildirdiler.


Açıklamada, “Bizler mahalle muhtarları olarak Kamu Sağlığı Yasası’nın bizlere verdiği yetki ve görevlere bağlı olarak görevlerimizi yasal çerçevede sürdüreceğimizi ve kendi mahallelerimizi yaşanabilir halde tutmaya devam edeceğimizi ve BES’in muhatabının bizler olmadığı, muhataplarının Belediye idaresi olduğunu ve hizmetlerimizi devam ettireceğimizi kamuoyunun bilgisine getiririz” denildi.


Açıklamaya, Karamanzade, Metehan Aydemet, Çağlayan, Yenişehir, K.Kaymaklı, Akkavuk, Yenicami, Haydarpaşa, Kızılay, Ortaköy, Göçmenköy, Taşkınköy, Mahmut Paşa, Arabahmet, Kumsal, İplik Pazarı ve Köşklüçiftlik Mahallesi Muhtarları imza koydu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık