Ana Sayfa Yurt Kaymaklı’da dolaşıyordu

Kaymaklı’da dolaşıyordu

Suriyeli polis Hosein, masum insanları öldürmemek için ülkesinden kaçmış.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 08:24
Kaymaklı’da dolaşıyordu

Hasan ÇAĞDA


Polis olarak görev yaptığı Suriye’den insan öldürmemek için kaçtığını iddia eden 27 yaşındaki Sfwan Ag Hosein, önceki gün Küçükkaymaklı bölgesinde tespit edilerek tutuklandı.


Onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapan ve üzerinden kimliğini gösteren hiçbir belge çıkmayan zanlı Sfwan Ag Hosein’in 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verildi.


Zanlının geldiği gemide kendisiyle birlikte 7 kişinin daha bulunduğu ve bu şahısların da aranmaya devam edildiğini ifade eden yetkililer, zanlının tarifine dayanarak nereden kıyıya çıktıklarının da araştırıldığını kaydetti.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında iddia makamı Başsavcılık adına Savcı Cemaliye Usanmaz ve zanlı Sfwan Ag Hosein şahsen hazır bulundu.


Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Caner Atamert, iddia makamının tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet verip olguları aktardı.


Atamert, 11 Aralık 2012 tarihinde Küçükkaymaklı Lefkoşa’da tespit edilen Suriyeli zanlı Sfwan Ag Hosein’in üzerinde yapılan aramada kimliğini gösteren hiçbir belgeye rastlanmadığını kaydetti.


Zanlı Sfwan Ag Hosein’in 10 Aralık 2012 tarihinde onaylanmamış bir limandan KKTC’ye giriş yaptığını belirlediklerini belirten polis memuru Atamert, zanlının kaptanı belli olmayan bir gemi ve 7 kişi ile birlikte KKTC sahillerine geldiğini söyledi.


Tahkikatın devam ettiği ve diğer şahısların arandığını vurgulayan Atamert, tahkikatın selameti için zanlının poliste 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemede söz alan zanlı Sfwan Ag Hosein, “af diliyorum, savaştan kaçtım” dedi.


Yargıç Hale Ahmet Raşit, suça iştirak eden ve zanlıya suç işlemekte yardımcı olan şahısların arandığına bulgu yaparak Sfwan Ag Hosein’in soruşturma maksadıyla 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık