Ana Sayfa Yurt Kefil buldular

Kefil buldular

Haspolat Sanayi Bölgesi’nde hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan Murat Babacan ve Adil Bayuk teminatla serbest bırakıldı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 07:53
Kefil buldular

Hasan ÇAĞDA


Haspolat Sanayi Bölgesi’nde 30 Kasım Cuma sabaha karşı 00:30 raddelerinde Akansu Kardeşler Asfalt Şirketi’nde meydana gelen hırsızlıkla ilgili olarak tutuklanan zanlılar Murat Babacan ve Adil Bayuk teminatla serbest bırakıldı.


“Bina açma, sirkat ve kasti hasar” suçlarıyla ilgili olarak aleyhlerine dava getirilen ve ileride yargılanmak üzere yargıç karşısına çıkarılacak olan zanlılar Murat Babacan ve Adil Bayuk’un yurt dışına çıkışlarının yasaklanması, 2’şer bin TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması kaydıyla davaları görüşülene dek teminatla serbest kalmalarına karar verildi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında iddia makamı Başsavcılık adına Savcı Cemaliye Usanmaz ve zanlıların avukatı hazır bulundu.


Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Değirmenlik Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Salih Akyürek, iddia makamının tanığı olarak mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Polis memuru Akyürek, zanlılar Murat Babacan ve Adil Bayuk’un 30 Kasım 2012 tarihinde Haspolat Sanayi Bölgesi’nde Celal Akansu’ya ait Akansu Kardeşler Asfalt Şirketi’nde meydana gelen “bina açma, sirkat ve kasti hasar” meseleleriyle methaldar olduklarını söyledi.


Zanlılar aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Akyürek, davalarında hazır bulunmalarını sağlamak amacıyla mahkemenin uygun göreceği şartlarla teminata bağlanmalarını talep etti.


Yargıç Hale Ahmet Raşit, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanması, 2’şer bin TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması kaydıyla davaları görüşülene dek teminatla serbest kalmalarına emir verdi.


Teminat şartlarını yerine getiren zanlılar mahkeme sonrası serbest bırakıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık