Ana Sayfa Yurt Kefille kurtuldu

Kefille kurtuldu

Kardeşinin yanında çalışan çırağın parasını çalıp gece kulübünde yiyen Mehmet Çetin teminata bağlandı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 08:33
Kefille kurtuldu

Ahmet İLKTAÇ

 

Gazimağusa’ya bağlı Akova köyünde kardeşine ait Çetin Alüminyum isimli işyerinde çırak olarak çalışan Çağlar Çimen’in elinden 500 TL’sini alıp, Mormenekşe’de bir gece kulübünde harcayan Mehmet Çetin, bir günlük tutukluluğun ardından dün yeniden mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.


Yargıç Banu Soyer’in emrettiği kefil teminatını yerine getiren zanlı, yargılanmaya başlayacağı güne kadar serbest bırakıldı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Namık Özkan’ı tanık olarak dinletti.


Tanık polis, zanlının Akova köyünde 10 Aralık 2012 tarihinde saat 10.30’da kardeşine ait Çetin Alüminyum isimli işyerinde çırak olarak çalışan Çağlar Çimen’in 500 TL’sini sirkat ettiğini söyledi.


Polis memuru, zanlının söz konusu parayı Mormenekşe de bir gece kulübünde harcadığını kaydetti. Zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın sona erdiğini bildiren tahkikat memuru, mahkemeden zanlının uygun bir teminatla serbest bırakılmasını talep etti.


Yargıç Banu Soyer, zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 10 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi karşılığında serbest bırakılmasını emrederken, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışına yasak getirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

BAKANLAR KURULU CASİNO İZNİNDE YASA DIŞI KARAR ALDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık