Ana Sayfa Yurt Kemal Aşık anıldı

Kemal Aşık anıldı

Türk Ajansı - Kıbrıs’ın (TAK) merhum müdürlerinden Kemal Aşık, 23. ölüm yıldönümü nedeniyle dün, Lefkoşa Kabristanlığı’ndaki mezarı başında, ardından da TAK’ta yer alan büstü önünde düzenlenen törenlerle anıldı.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2012 Salı 11:46
Kemal Aşık anıldı

TAK’ın yasal statüye kavuşmasını sağlayan, Kıbrıs Türk medyasına önemli hizmetler vermiş olan, uzun süre TRT’nin Kıbrıs muhabirliğini de yapmış olan gazeteci Kemal Aşık’ın saat 10.30’da başlayan anma törenine, ailesi, TAK Müdür Vekili Selim Kumbaracı, TAK’ın eski müdürlerinden Perihan Aziz ile basın mensupları katıldı. Gazeteci Akay Cemal, Aşık’ın Lefkoşa Kabristanlığı’ndaki mezarı başında yer alan törende yaptığı konuşmada, Aşık’ı 23. ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmetle andıklarını ifade ederek, Aşık’ın çok prensipli bir gazeteci ve iletişime çok değer veren bir insan olduğunu söyledi.

 

Aşık’ın bir yandan kahvesini içerken, bir yandan da parmaklarının daktilosunda olduğunu anlatan Cemal, Aşık’ın çok büyük bir Türkiye sevdalısı olduğunu, Türkiye aleyhi söylemlere asla prim vermediğini kaydetti. Aşık’ın medyaya kazandırdıklarının asla unutulamayacağını ifade eden Cemal, bu kazanımların yeni nesillere aktarılması gerektiğini vurguladı. TAK Müdür Vekili Selim Kumbaracı da konuşmasında, Kemal Aşık’ı tanıma şansına sahip olmadığını ancak onun başlattığı mücadeleyi, TAK’ın eski müdürleri Emir Ersoy ve Perihan Aziz gibi kendisinin de devam ettireceğini kaydetti.


Aşık’ın Kıbrıs Türk medyasına katkısının küçümsenemeyecek boyutta olduğuna dikkat çeken Kumbaracı, Aşık’ı rahmetle andıklarını söyledi. Kumbaracı, “Kemal Aşık’ın gösterdiği yolda ilerleme sözü veriyoruz” dedi.“SAYGIN BİR GAZETECİ”


Gazeteci Özcan Özcanhan da konuşmasında, Aşık’ı bir medya mensubu olarak tarif etmenin çok zor olduğuna işaret ederek, Aşık’ın çok saygın bir gazeteci, efendi bir aile reisi olduğunu söyledi. Aşık’ın işine bağlı olduğu kadara ailesine de bağlı olduğunu anlatan Özcanhan, onun çevresine de çok yardım eden bir insan olduğunu kaydetti. Kemal Aşık’ın işine çok önem verdiğini, doğru ve süratli haber yapan bir insan olduğunu, bu sebeple TRT’de de muhabirlik yaptığını belirten Özcanhan, Aşık’ın uğrunda saygıyla eğildiklerini vurguladı. Konuşmaların ardından Özcan Özcanhan eşliğinde dualar okunarak, Aşık’ın mezarına çiçekler bırakıldı.


Buradaki törenin ardından Aşık’ın ailesi TAK’ı ziyaret ederek, Kemal Aşık’ın büstüne çiçek bıraktı, saygı duruşunda bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık