Ana Sayfa Gündem KES, SAĞLIK BAKANI BESİM’İ KINADI

KES, SAĞLIK BAKANI BESİM’İ KINADI

Kıbrıs Türk Kamu Emekçileri Sendikası (KES), Sağlık Bakanı Filiz Besim’in son günlerde basında yer alan açıklamalarının Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) ailesini “derinden üzdüğünü” belirterek, kınadı ve özür dilemeye davet etti

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2018 Pazartesi 12:30
KES, SAĞLIK BAKANI BESİM’İ KINADI

Kıbrıs Türk Kamu Emekçileri Sendikası (KES), Sağlık Bakanı Filiz Besim’in son günlerde basında yer alan açıklamalarının Kıbrıs Türk Hava Yolları  ailesini “derinden üzdüğünü” belirterek, kınadı ve özür dilemeye davet etti. 
KES Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada,  bir kişinin yaptığı iddia edilen bir suçun tüm KTHY ailesine mal edilmesinin “kabul edilemez olduğu” belirtildi. 
İşlenen bir suç varsa, adil bir yargılamayla suçluların cezasını çekmesi gerektiği kaydedilen açıklamada konuyla hiçbir alakası ve suçu olmayan insanları töhmet altına koymamak gerektiği ifade edildi. 
Açıklamada, KTHY'nin kapatılmasının  üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen bugüne kadar kaç kişinin yargılandığı sorgulandı.Ülkede bir şeylerin değişmesi için suçluların yargılanıp, cezalandırılması gerektiği kaydedilen açıklamada, yapanın yanına kalmaması gerektiği vurguland

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık