Ana Sayfa Yurt Kıbrıs Arkadaşlık Programı'na rekor katılım

Kıbrıs Arkadaşlık Programı'na rekor katılım

Kısa adı CFP olan “Kıbrıs Arkadaşlık Programı”na başvuruda bulunan 15-17 yaşlları arasındaki yüzlerce Kıbrıslı Türk ve Rum genç, mülakat için dün ara bölgedeki Dayanışma Evi’nde bir araya geldi. Mülakatlarda başarı sağlayacak gençler, bir ay süre ile ABD’nin çeşitli eyaletlerinde aileler yanında kalacaklar ve birçok programa katılacaklar.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2016 Pazar 12:11
Kıbrıs Arkadaşlık Programı'na rekor katılım

Kahvecioğlu: “Sekiz yılın en büyük katılımı”

CFP Baş Koordinatörü Simge Kahvecioğlu Zekican, basına yaptığı açıklamada CFP’nin “Kıbrıs’ın gençleri ve aileleri için tamamen gönüllülük esasına dayalı, iki toplumlu bir barış projesi olduğunu” belirtti , “Amacın
iki toplumun gençleri arasında arkadaşlık ve güven ilişkileri yaratarak önyargının yerini umudun almasını sağlamaktır” şeklinde konuştu.

Zekican, bu yıl Türk ve Rum gençlerinin programa yoğun ilgi gösterdiğini, son sekiz yılın en büyük katılımını sağladıklarını belirtti ve mülakattan sonra gençlerin ve ailelerin kaynaşma sürecinin başlayacağını, en sonunda da gençlerin kendi insiyatifleri ile eşleşerek ABD’ye gitmek üzere hazırlanacaklarını kaydetti.

“Bölünmüş Bir Ülkede Birleşen İnsanlar…”

“Bölünmüş Bir Ülkede Birleşen İnsanlar…” sloganı ile yola çıkılan programda, Temmuz ayında beş grup genç Amerika Birleşik Devletleri’ne San Fransisco, Maryland, Virginia, New hampshire ve Portland bölgelerine seyahat edecek.
Gençler misafirliği boyunca onların tüm masraflarını karşılayacak ABD’li aileler tarafından ağırlanacaklar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık