Ana Sayfa Gündem “KIBRIS RUM KESİMİNDE İTİLAFLI BİR DURUM VAR”

“KIBRIS RUM KESİMİNDE İTİLAFLI BİR DURUM VAR”

Türkiye Enerji Bakanı Fatih Dönmez "Kıbrıs Rum kesiminde itilaflı bir durum var"

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2018 Cuma 12:27
“KIBRIS RUM KESİMİNDE İTİLAFLI BİR DURUM VAR”

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Kıbrıs Rum kesiminde itilaflı bir durum var. Türkiye ve KKTC'nin haklarını sonuna kadar savunacağız. Kimsenin kaynağında gözümüz yok, bize müdahale edilmesin” ifadelerini kullandı. Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yıl başına kadar elektrik ve doğal gazfaturalarına zam yapılmayacağını söyledi.

"Elektrik ve doğal gazda arz güvenliği sorunu yok" diyen Bakan Dönmez, "Depolama kapasitesini artırdığımız için yüzer enerjiden de dolayı doğal gazda herhangi bir arz bir sıkıntımız yok. Ancak tasarruf ilkelerine uyulmalı.

Cayır cayır kullanalım diye bir şey yok. Yılbaşına kadar elektrik ve doğal gazda zam yok. Kurdaki düşüş maliyetleri olumlu etkiliyor. Maliyetler düşerse doğal gaz ve elektrikte indirim olabilir" ifadelerini kullandı.

“KIBRIS RUM KESİMİNDE İTİLAFLI BİR DURUM VAR”

Fatih sondaj gemisinin son derece modern ekipmanlarla donatıldığını işaret eden Dönmez, “An itibariyle 3585 metrelik bir derinliğe ulaştık. Hedefimiz 5500 metreye ulaşmak. İnşallah orada petrol veya gaz rezervine rastlarız.

Sayın Tsipras'ın açıklaması için ise şunu söyleyeyim, oldu bittiye getirilmesin. Gerilimin yükselmesini istemiyoruz. Kendi alanımızda çalışmaya devam edeceğiz.

Kıbrıs Rum kesiminde itilaflı bir durum var. Türkiye ve KKTC'nin haklarını sonuna kadar savunacağız. Kimsenin kaynağında gözümüz yok, bize müdahale edilmesin. Yeni gemi ile Karadeniz'de sondaj çalışması yapacağız. Mersin projesinde de sona yaklaştık. Oradan da ümitliyiz. Heyecanla bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık