Ana Sayfa Spor Kıbrıs Türk futbolu karar verdi, artık gazozuna maç yok!

Kıbrıs Türk futbolu karar verdi, artık gazozuna maç yok!

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nda tarihi zirve sona erdi.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2013 Cuma 20:35
Kıbrıs Türk futbolu karar verdi, artık gazozuna maç yok!

KTFF'de Zirve öncesi basına açıklama yapan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Zürih'te, Brüksel'de, Vatikan'da ve Recep Tayyip Erdoğan'ın her ziyaretinde Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nun konuşulduğunu belirterek, bunun bir rüya değil gerçek olduğunu bildirdi.

Sertoğlu, “eskiden bunları rüyamızda görsek 'öcü' diye uyanırdık. Şu anda artık bu bir gerçeklik” ifadelerini kullandı.

Sertoğlu sözlerine kulüplerin onay vermesi halinde KTFF, FİFA ve UEFA'nın da resmen taraf olacağını belirterek son verdi.

Toplam 42 kulübün Başkan ve yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda, 'Kıbrıs'ta futbolda birleşme' oylaması yapılacak.  

Yapılan konuşmaların ardından, oylamaya geçilmesi için basın mensupları dışarıya çıkartıldı. 

***

18:00 - KTFF'YE BAĞLI KULÜPLER ANLAŞMAYI ONAYLADI!

KTFF'ye bağlı kulüpler anlaşmayı onayladı!

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nda gerçekleşen tarihi zirvede KTFF'ye bağlı 42 kulübün hepsi anlaşmayı onayladı.

Zirvede Federasyonun da bir oy hakkı bulunuyordu. Federasyon'un da anlaşmaya 'evet' demesi ile oybirliği ile anlaşma onaylandı.

 

Hasan Sertoğlu, tarihi zirvenin ardından yaptığı açıklama ile; “Kulüp başkanlarımız bu konuyu çok iyi anladı. Oybirliği ile böyle bir sonuç çıkması beni gururlandırdı” şeklinde konuştu!

*** 

FİFA BREZİLYA'DA TOPLANACAK

Bu arada, FİFA İcra Kurulu'nun, Kıbrıs futbolunun birleşmesine ilişkin çözüm önerilerini görüşmek üzere 4 ve 5 Aralık'ta Brezilya'da toplanacağı öğrenildi.

FIFA'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, FIFA İcra Kurulu'nun 4 ve 5 Aralık tarihlerinde Brezilya'nın Bahia eyaletindeki Salvodor kentinde toplantı düzenleyeceği belirtildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi futbol federasyonları arasında 5 Kasım'da imzalanan geçici anlaşmanın politik yönlerinin, bu toplantıda ele alınacak ana gündem maddelerinden birisi olacağı vurgulandı.

Toplantıda, 2022'de Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası, 2016 ve 2017'de düzenlenecek FIFA organizasyonlarına evsahipliği yapacak kentlerin belirlenmesi gibi diğer konuların da görüşüleceği kaydedildi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık